Ризик завезення дифтерії в Чернівецьку область досить великий

Новини Чернівців / новини / гаряча тема
3 341
0
Ризик завезення дифтерії в Чернівецьку область досить великий

У Чернівецькому лабораторному центрі повідомляють, що на Буковині востаннє випадок дифтерії зареєстровано у 2003 році. Проте, зважаючи на інтенсивний міграційний процес, ризик завезення хвороби в Чернівецьку область достатньо великий. Закарпатська – це вже друга область, де цьогоріч зареєстрували випадки захворювання на дифтерію. Влітку на дифтерію занедужала молода мешканка Хмельниччини.

Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua



"Ми вже протягом кількох років очікуємо на появу випадків дифтерії, зважаючи на несприятливий епідеміологічний прогноз і низький колективний імунітет, – каже завідувач епідвідділу Чернівецького лабораторного центру Юрій Падурару. – Небезпека є і для всієї України, і для Чернівецької області зокрема. Є всі умови для виникнення випадків спалаху дифтерії. Адже велика кількість дітей та дорослих були нещеплені проти дифтерії. Колективний імунітет відсутній.

У Чернівецькій області найбільша кількість випадків реєструвалася з 1992 по 1995 роки. Тоді проводили для зупинки спалаху масову вакцинацію від дифтерії і це допомогло. З 2012 року діти щепилися на 20-60%, замість 95%. Дорослі щепилися у поодиноких випадках, і це все вплинуло на рівень колективного імунітету.

Зараз ситуація зі щепленням краща, але все одно велика кількість дітей та дорослих не охоплені щепленням. Всі вакцини дифтерійної групи є у поліклініках.

– Вакцина передбачає захист одночасно від дифтерії та правця. Щеплення однозначно вбереже від складного перебігу хвороби, – пояснює Юрій Падурару. – Дифтерійний комплекс у вакцині захищає від токсину, який виділяє збудник дифтерії і дає ускладнення. Вакцинована людина точно не помре від хвороби, бо токсин, який виділяє збудник дифтерії, нейтралізований.

А ось у нещеплених високий ризик померти від цієї хвороби. Летальність від дифтерії становить до 50 відсотків, якщо людина не щеплена і несвоєчасно звернулася за медичною допомогою, – продовжує Юрій Падурару. – Пам’ятаю, що у 90-х роках у Чернівецький області за один рік від дифтерії померло десять людей. Під час лікування від дифтерії використовують спеціальну сироватку. Вона є у лікарнях, але у мінімальній кількості.
Епідеміологи зазначають, що навіть один випадок дифтерії – це вже проблема.

– Дифтерія дуже легко передається, – каже Юрій Падурару. – Один випадок вже свідчить про те, що є джерело інфекції, є контакт, є потенційні хворі серед населення, яких потрібно шукати і виявляти.

В Ужгороді 15 жовтня госпіталізовано одного хворого студента-іноземця з лабораторно підтвердженим діагнозом "дифтерія".

Командою медиків проведено обстеження 123 контактних осіб із лабораторними дослідженнями. Станом на 23 жовтня у восьми обстежених отримано ріст дифтерійної палички без ознак хвороби. Триває дослідження збудника.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

19:01
Медичний центр «ЛОР MED»: лікуємо причину, а не симптом*
19:00
У лісах Буковини вже активно збирають делікатесні гриби - фото
18:40
Охочих запрошують відвідати криївку на Буковині, де переховувалися провідники УПА
18:22
У Чернівцях попрощаються із воїном Володимиром Христянином
17:57
Кожен сьомий українець готовий підняти предмет, схожий на міну - ДСНС
17:40
Стало відомо, коли попрощаються з відомою буковинською журналісткою Ларисою Сергєєвою
17:20
Що станеться з вашим тілом, якщо пити сік на ніч
16:59
Кабмін уточнив перелік осіб, які не підлягають мобілізації: зміни торкнуться студентів і освітян

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм