Буковинські сільгоспвиробники змушені влізати в борги, щоб заплатити працівникам.
Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
"Цього року вперше сільгоспвиробники у нас зичать гроші на оплату праці найманих працівників", - розповів Ярослав Кирпушко, голова спостережної ради кредитної спілки, яка діє практично у всіх районах Буковини.
За його словами, якщо раніше зазвичай навесні буковинці зичили гроші на насіння, засоби для обробки рослин, плівку, пізніше – на будівництво ангарів, купівлю курчат тощо, то цього року вперше спілка видавала кредити саме на зарплату.
"Наприклад, позичальник з Клішківців розповідає, що платять працівникам за день 400 грн з харчуванням або 600 грн без харчування. На менше люди не погоджуються, - каже Я.Кирпушко. – Дехто з фермерів змушений був завозити працівників із сусідніх областей. Навіть дрібні садівники й городники підняли плату. Маю знайомого лісника, він довго не зміг знайти людей, які б виконували роботи з догляду за лісом. Змушені були платити людям по 800 гривень щодня! Нині великий вибір пропозицій роботи за кордоном, тому і зростає конкуренція за працівника".
Анатолій Сапогівський, заступник сільського голови с.Клішківці Хотинського району підтвердив, що працівників на різні сільгоспроботи справді бракує.
"Влітку справді важко було знайти людей на сільськогосподарські роботи, бо їхали за кордон на полуниці, на інші сезонні заробітки. У нашому селі, щоб найняти працівника, платять від 400 гривень за день. Переважно це робота в саду – яблука, сливи, персики вирощувати і збирати. Зараз потрібні люди на збір урожаю, працівники приїжджають і з сусідніх густонаселених сіл. Звичайно, для наших фермерів, садівників витрати на оплату найманих працівників б’ють по кишені. Бо врожай яблук цього року невеликий, рване яблуко в середньому вартує усього 8 грн. А витрати на зарплату зросли", - сказав сільський голова.
"Те, що фермери змушені брати кредити на оплату праці найманих працівників – це насправді не дуже добре. Кредити не беруть на поточні цілі – їх варто брати лише на цілі стратегічні, на розвиток, - каже економіст Богдан Сторощук. - А коли доводиться зичити гроші людям на зарплати, це свідчить про проблеми з розвитком галузі, з нормальною організацією виробництва".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-10-2019, 10:35
0
4 235