24 жовтня, четвер
Ап. Пилипа. Прп.Феофана.
Святий апостол Пилип, один з 7-ми дияконів.Святий апостол Пилип, з числа 70-ти, народився в Кесарії Палестинській був одружений і мав дітей.
Після Зішестя Святого Духа дванадцять апостолів поставили його на дияконське служіння в Єрусалимській Церкві Коли почалися гоніння, і первомученика Стефана іудеї побили камінням, апостол Пилип покинув Єрусалим. Він переселився в Самарію, і там успішно проповідував християнство. Серед охрещених апостолом був Симон волхв, який, " хрестившись, не відходив від Пилипа" ( Діян. 8, 9-13).
За вказівкою Ангела Господнього апостол вирушив на дорогу, що з’єднувала Єрусалим з Газою, і там зустрів сановника цариці Ефіопської, якого також навернув в християнство.
Апостол Пилип невтомно проповідував Слово Боже в багатьох країнах Ближнього Сходу, розташованих поряд з Палестиною. В Єрусалимі апостоли рукопоклали його в сан єпископа і в Лідду, де він хрестив багатьох. Упокоївся святий Пилип в глибокій старості.
Преподобний Феофан сповідник, творець канонів, єпископ НікейськийПреподобний Феофан сповідник, творець канонів, єпископ Нікейський, був молодшим братом преподобного Феодора Начертаного. Брати отримали чудову освіту, особливо захоплювалися філософією. Потім вони пішли до лаври святого Сави. Тут преподобний Феофан був пострижений, а через кілька років став пресвітером. Святі брати прославилися як захисники іконошанування. Вони відважно виконали доручення Єрусалимського Патріарха відправитися в Константинополь для викриття імператора-борця Лева Вірменина. Згодом вони викривали і імператорів-іконоборців Михайла Балбу і Феофіла. Святим довелося винести ув'язнення, голод, тяжкі муки. Імператор Феофіл наказав розпеченими голками написати на їхніх обличчях вірші, які б ображали славних сповідників, тому їх і називають "Начертаними". Пропустить через 14 "Пиши, що хочеш, перед Страшним судом прочитаєш своє писання", - говорили імператору мужні брати. Феодора посадили у в'язницю, де він і помер, а Феофана відправили в заслання. З відновленням іконошанування преподобного Феофана повернули із заслання і висвятили на єпископа Нікейського. Святитель написав близько 150 канонів, у тому числі прекрасний канон на захист святих ікон. Помер преподобний у спокої близько 850 року.
Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тутЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
24-10-2019, 09:00
0
1 181