Щороку в Чернівецькій області вперше виявляють онкозахворювання у 2300 осіб, з яких 220-240 випадків раку молочної залози.
Про це на брифінгу до міжнародного дня боротьби з раком молочної залози повідомив головний лікар Чернівецького обласного онкодиспансеру Ілля Тащук, передає кореспондентка molbuk.ua.
За його словами, це найпоширеніше онкозахворювання серед жінок, і є сумна тенденція того, що буковинці не звертаються до фахівців вчасно.
"Близько 30% пацієнтів приходять в занедбаному стані, тобто на 3-й і 4-й стадії, коли ми мусимо підходити до лікування вже доволі агресивно. Щодо 1-ї та 2-ї стадій ми маємо від 10 до 50%, коли є максимально позитивний прогноз щодо одужання", – розповів Ілля Тащук.
З початку 2019 року на Буковині виявили 150 нових пацієнток з раком молочної залози, третина з яких була вже в занедбаному стані.
Медики кажуть, що в Україні немає обов’язкових скринінгових програм для раннього виявлення хвороби. Інша проблема полягає в тому, що жінки не регулярно проходять обстеження або зволікають у разі певних проблем.
"Вік пацієнток, у яких діагностуємо рак молочної залози – від 21 року і до глибокої старості. Діагностуємо рак кожного робочого дня. На жаль, в нас дуже багато занедбаних випадків, хоча виліковність на перших стадіях – дуже хороша – до 95%. Тому важливо звернутися до лікаря якомога раніше та проводити самообстеження. Кожна жінка повинна раз на місяць робити самообстеження молочних залоз. До лікарня потрібно обов’язково звернутись, якщо знайшли вузлики, почервоніння, зміни форми грудей або помітили кров’янисті виділення", – зазначив фахівець з мамології онкодиспансеру Юрій Церковний.
Фхівець додав, що після 35-40 років жінкам потрібно хоча би раз на 2 роки проходити медичне обстеження.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-10-2019, 16:21
0
4 563