У Чернівцях цього тижня розпочалося голосування за проекти Бюджету ініціатив чернівчан.
Загалом цього року було подано 104 малих та великих проекти на загальну суму 108 мільйонів 787 тисяч гривень, пише molbuk.ua
Ми зібрали 10 проектів, які вартують вашої уваги.
Перший шкільний коворкінг
Авторка цього проекту Оксана Ковальчук пропонує створити для школярів сучасне приміщення для саморозвитку та дозвілля.
"Є ідея відновити занедбане шкільне приміщенння і перетворити його в сучасний шкільний освітній простір - Шкільний Коворкінг. Використання даного приміщення дозволило б учням проводити цікаві уроки з використанням мультиборду та новітніх освітніх програм, що надасть можливість збільшити кругозір учнів. В одній із зон буде розміщений Мультиборд, з наявними освітніми програмами для 1-11 клас. В іншій - зручні двоповерхові лавки та пуфи, невеличкі мобільні столики – це все легко трансформується у імпровізований клас для дискусій та обговорення. Приміщення дозволяє проводити різноманітні майстер-класи, в тому числі і кулінарні. Після навчального процесу, тут можно провести час з друзями, зробити уроки, влаштувати міні-концерт, чи провести невеличкий тематичний вечір. Кожний учень від 1-го по 11-й клас знайде для себе улюблене місце", – йдеться у описі до проекту.
Бюджет: 699 903 грн
Сучасний парк відпочинку на Гравітоні
Чернівчани пропонують облаштувати ділянку між вулицями Руською та Бориспільською, яка вже багато років у занедбаному стані, сучасним парком.
"Пропонуємо на даному місці зробити сучасний парк із зеленими насадженнями, лавками, дитячим майданчиком, облаштувати місця для відпочинку та прогулянок батьтків з дітьми. Створити комфортне місце для відпочинку цілої родини", – пише у описі до проекту його автор Андрій Бундз.
Бюджет: 2 996 000 грн
Студія звукозапису для колективу "Гердан"
Проектом пропонується створити професійну студію звукозапису для відомого чернівецького народного колективу "Гердан".
"Українська народна пісня є одним із найбільших надбань національної культурної спадщини України. Задля збереження всього музичного матеріалу в першочерговому вигляді та можливості й подальшого продуктивного існування народного колективу "Гердан", пропонується створити професійну студію звукозапису, що значно покращить можливості колективу", – йдеться у описі до проекту.
Бюджет: 543 300 грн
Чемпіонат України з брейк-дансу
Автори проекту мають на меті розвивати хіп-хоп-культуру та популяризувати брейк-данс у Чернівцях.
"Попри те, що українські танцівники є одними з найсильніших у світі, в Україні проводять мало масштабних фестивалів, де збираються кращі бібої країни.
Подібний фестиваль передбачає участь не лише дорослих учасників, але й дітей. І такі змагання сприяють їхньому розвитку та вихованню. Крім того, подібний фестиваль здатен підвищити туристичну привабливість нашого міста. Адже він збере велику кількість молодих людей з усієї країни", – йдеться у описі до проекту.
Бюджет: 200 800 грн
Кімната матері та дитини у парку "Жовтневий"
Чернівчани, що стали авторами цього проекту, вважають за необхідне створити комфортні умови для годування й переодягання дітей у найбільшому парку міста.
"Даний проект передбачає облаштування каркасного будиночку для потреб батьків та їх малюків", – повідомляють автори проекту.
Бюджет: 699 999 грн
Творча вітальня у парку імені Шевченка
Письменник Максим Дупешко запропонував створити у Парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка творчу вітальню. На його думку, цей проект буде сприяти популяризації мистецтва, гармонійному розвиткові дітей та юнацтва, їх творчого потенціалу.
"Зона, де в центрі розташований павільйон, а навколо - лавиці для відпочинку, які потопають в ароматній зелені. Місце для сидіння дорослих і дітей, укриття від дощу. В центрі розташована велика підвісна зона, яка може використовуватись в якості сцени для проведення культурно-масових, камерних, лекційних заходів, а також виступів маленьких талантів", – йдеться в описі до проекту.
Бюджет: 299 455 грн
Доступний сучасний громадський транспорт
Чернівчанка Галина Гродецька запропонувала створити доступний транспорт як основу для інклюзивного простору.
"Ви прокидаєтесь вранці і бачите яскраві барви світу, а ми замість світла зранку бачимо темряву. Наше місто розраховане на візуальне сприйняття, а тому вороже для людей з порушенням зору. Врятувати від темряви може дотик та звук", – йдеться в описі до проекту.
Авторка проекту пропонує облаштувати 100 тролейбусів, які курсують на 11-ти маршрутах Чернівців, зовнішніми інформаторами маршруту та системою текстового та звукового оповіщення зупинок у салоні.
Бюджет: 699 999 грн
Нові студентські зупинки
Суть проекту полягає у облаштуванні чотирьох зупинок для громадського транспорту із навісом, місцями для сидіння, смітниками та освітленням на вул. Небесної Сотні.
Облаштування молодіжного центру "Резиденція молоді"
Молодіжний центр – одна з форм організації молодіжної роботи, що дає можливість молоді задовольнити свої інтереси та розвинути власні таланти. Місце – вільне від дискримінації. Для ефективного функціонування установи необхідним є забезпечення меблями й технікою, щоб втілювати програми центру та надавати певні молодіжні послуги. Особливе місце має надаватись інклюзії.
Бюджет: 665 757 грн
Безкоштовна реєстрація бездомних собак
Авторка проекту Антоніна Гошовська запевнила, що завдяки реалізації даного проекту будуть досягнуті наступні результати: зареєстровано 3000 домашніх тварин (і відповідно в подальшому можна буде знайти їх власника, якщо тварина загубиться, забезпечити контроль за своєчасними щепленнями, налагодити співпрацю), 1000 малозабезпечних чернівчан отримають допомогу і підтримку з боку міської влади завдяки частковому відшкодуванню витрат на стерилізацію їх улюбленців; підвищиться рівень поінформованості, відповільності, комунікації, координації, знизиться рівень конфліктогенної ситуації повязаної тваринами, покращиться рівень санітарно-гігієнічного благополуччя в м.Чернівцях та будуть забезпечені умови для ефективної роботи місцевих норм і правил, підвищиться рівень довіри з боку громадськості, мешканців до дій влади, підвищиться рівень громадської активності суспільства.
Бюджет: 502 000 грн
Як і коли проголосувати?
Голосування триватиме протягом двох тижнів, до 24 жовтня. Голосувати можуть громадяни, які зареєстровані та проживають на території міста Чернівців та яким виповнилось 14 років (при пред’явленні паспорта громадянина України, для власників ID-карток необхідно мати при собі довідку з чернівецькою пропискою). Голосування можливе онлайн або у пунктах для письмового голосування:
- Центр надання адміністративних послуг ЦНАП, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 7 (понеділок, середа з 09.00 до 17.00, вівторок, четвер з 09.00 до 18.00, п’ятниця – субота з 09.00 до 16.00, 14 жовтня, неділя – вихідні);
- Центр надання адміністративних послуг ЦНАП, м. Чернівці, вул. Підкови Івана, 2 (понеділок – четвер з 09.00 до 17.00, п’ятниця з 09.00 до 16.00, 14 жовтня, субота, неділя – вихідні);
- Централізована бібліотечна система м. Чернівців, вул. Головна, 162 (вівторок – п’ятниця з 13.00 до 19.00, субота з 11.00 до 17.00, неділя, понеділок – вихідний);
- Централізована бібліотечна система м. Чернівців, філія №3, вул. Горіхівська, 1 (вівторок – п’ятниця з 10.00 до 18.00, субота 09.00 до 17.00, неділя, понеділок – вихідний);
- Централізована бібліотечна система м. Чернівців, філія №13, вул. Вільшини Остапа, 39 (вівторок – субота з 12.00 до 18.00, неділя, понеділок – вихідний);
- ПП "Житлосервіс" м. Чернівці, вул. Руська, 251(понеділок – четвер – 9.00 – 18.00 п’ятниця – 9.00 – 17.00 субота – з 9.00 до 13.00, 13 жовтня, неділя – вихідний).
Крім того, проголосувати можна в електронному вигляді через систему "Громадський проєкт" або в терміналах "ПриватБанку".
Віддати свій голос можна за один великий бюджетний проєкт, один великий громадський проект (до 3 млн грн.), один малий бюджетний проект та один малий громадський проект (до 700 тис. грн).
Переможцями можуть стати декілька проєктів, які матимуть найбільше підтримки, і якщо кошти на їх реалiзацiю менше Бюджету участi. Їх оголосять у грудні та почнуть реалізовувати у 2020 році.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram