Сьогодні, 21 вересня православні святкують значиме свято – Різдво Пресвятої Богородиці. Цей радісний день присвячений народженню Діви Марії, майбутньої Матері Ісуса Христа. Згідно з церковними вченнями, ця подія має найважливіше значення для всіх людей, оскільки саме Богоматір подарувала людству Спасителя.
Люди завжди шанували Богоматір як велику праведницю, помічницю і заступницю, покровительку жінок і матерів. У народі цей день називається Друга Пречиста. Що не можна робити на свято Різдва Богородиці, і які головні заборони в жодному разі не можна порушувати цього дня, щоб не накликати на себе біду, дізнайтеся в нашій статті.
Що можна робити на Різдво Пресвятої БогородиціЦе свято також традиційно вважається і жіночим святом, коли жінку належить вшановувати як продовжувачку роду. Жiнки, в яких немає дiтей, справляють обiд i запрошують бiдних – "щоб молилася Богородиця за їхніх дiтей". Жiнки також замовляють службу в церквi, а пiсля богослужiння запрошують людей до себе на обiд. Подейкують, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей, на яких вони чекають, у цей день мають особливу силу.
З давніх часів також в цей день жінки рано-вранці намагалися піти на водойму. Вважалося, що якщо жінка в цей день вмиється водою до сходу сонця, то краса її збережеться до самої старості. А для міцного здоров’я дітей обливали на порозі водою.
Також в цей день починався цибульний тиждень – господині з грядок прибирали цей овоч. А до Різдва Пресвятої Богородиці господарі намагалися зібрати весь урожай, пасічники в цей час починали готувати бджіл до зимівлі – прибирати вулики. Під цю пору зазвичай холоднішає, тому до Другої Пречистої годилося повністю викопати бульбу і засіяти землю житом.
З дня свята Різдва Пресвятої Богородиці можна було засилати сватів до дівчат. Також в цей день добре було робити весілля і ходити родинами в гості.
Головні заборони на день Різдва Пресвятої БогородиціЯк і на будь-яке інше велике церковне свято, на Різдво Богородиці не можна виконувати важку фізичну і брудну роботу по дому: не можна шити, вишивати, прати, прибирати, мити, а також копати, рубати, лагодити, будувати тощо.
Крім того, на свято в жодному разі не можна лаятися, злитися, скандалити і лихословити – цим ви можете розгнівати Богородицю. Якщо конфлікту не уникнути, постарайтеся вирішити його мирним шляхом, шукайте компроміси.
На день Різдва Пресвятої Богородиці не рекомендується вживати в їжу м'ясо і пити алкоголь.
Цікава заборона стосується залишків їжі після того, як родина пообідає, – їх не можна викидати, а слід віддати домашнім тваринам.
Цього святого дня не можна проходити повз жебраків і тих, що просять, не подавши їм їжу або милостиню. Особливо ця заборона стосується жінок, інакше вони можуть стати безплідними.
Прикмети та прислів’я свята Різдва Пресвятої Богородиці:– Прийшла Перша Пречиста – одягла природа намисто, прийшла Друга Пречиста – взяла комара нечиста, прийшла Третя Пречиста – стала діброва безлиста.
– Прийшла Пречиста – на дереві чисто, а прийде Покрова – на дереві голо.
– Пречиста – картопля чиста.
– Прийшла Пречиста – принесла старостів нечиста.
– Перша Пречиста жито засіває, а друга – дощем поливає.
– Якщо на Різдво Богородиці погода буде сонячною, то і осінь чекає тепла і ясна, без рясних дощів. Якщо небо буде похмурим у цей день, то й осінні холоди прийдуть із дощами.
– Якщо дівчина вмиється до сходу сонця, то її обов’язково просватають в цьому році.
– Щоб уникнути "лихих очей" та наклепу і хвороб, в Різдво Пресвятої Богородиці спалити старий одяг і взуття.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-09-2019, 08:22
0
3 045