RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Коли у Чернівцях розпочнеться опалювальний сезон

Коли у Чернівцях розпочнеться опалювальний сезон

У Чернівцях комунальники активно готуються до початку опалювального сезону.

Як повідомляє molbuk.ua, згідно із законодавством, опалювальний сезон стартує, коли середня температура повітря упродовж трьох днів становить нижче восьми градусів тепла.



У кожному регіоні органи місцевого самоврядування самостійно вирішують, коли розпочинається опалювальний сезон. А коли увімкнуть опалення – залежить від погодних умов та своєчасного вирішення стратегічних питань.

Опалювальний сезон 2019-2020 в України

Міністерка розвитку громад і територій Альона Бабак заявила, що опалювальний сезон повинен розпочатися вчасно у всіх містах України.

Президент України Володимир Зеленський доручив профільним відомствам доповісти про стан підготовки до опалювального сезону не пізніше 20 вересня.
 
"До 20 вересня 2019 року профільні відомства повинні доповісти про забезпечення підготовки до опалювального сезону, зокрема про чіткий графік накопичення достатньої кількості енергетичних ресурсів (газу та вугілля), готовності регіонів до зимового періоду. Надалі повинен проводитися щотижневий моніторинг", – сказала Бабак.

Як Чернівці готуються до початку опалення

З 25 вересня комунальне підприємство "Чернівцітеплокомуненерго" починає процес заповнення водою теплових мереж, теплових вводів, внутрішньобудинкових систем централізованого опалення об'єктів Чернівців та проведення гідравлічних випробувань на міцність і щільність теплових мереж, теплових вводів до будинків відповідно графіку. Про це повідомили у комунальному підприємстві.

Зазначається, що ЖБК, ЖБТ, ОСББ та інші утримувачі будинків у Чернівцях та споруд повинні до 25 вересня терміново завершити всі роботи на внутрішньобудинкових системах централізованого опалення; закрити засувки в вузлах вводу до 1 жовтня й надати теплопостачальній організації листи про готовність об’єктів до гідравлічних випробувань до 1 жовтня.

"МКП "Чернівцітеплокомуненерго" не несе відповідальності за заливи приміщень у випадку відсутності підтверджуючого листа та при самовільному виконанні робіт на внутрішньобудинкових системах централізованого опалення", – йдеться у повідомленні.

Хто може зірвати опалювальний сезон?

НАК "Нафтогаз України" назвав одним з ключових своїх боржників Чернівецьке учбово-виробниче підприємство українського товариства глухих.

Зокрема, компанія оприлюднила список зі 133-х підприємств з усієї України, через яких старт опалювального сезону може опинитися під загрозою.

"НАК "Нафтогаз України" інформує про виробників тепла, які не виконують вимоги законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу в межах спецобов’язків (ПСО). Неналежні розрахунки таких підприємств за газ створюють загрозу для теплопостачання споживачів в опалювальний період, що є абсолютно неприпустимим. Інформація включає, зокрема, дані щодо рівня заборгованості кожного підприємства та мінімальну суму, сплата якої тепловиробником дозволить йому отримувати газ на умовах ПСО", – йдеться у повідомленні на сайті Нафтогазу.

Наразі Чернівецьке УВП УТОГ заборгувало компанії "Нафтогаз" понад 113 тисяч гривень. Водночас на сайті вказано, що для того, аби підприємству було відновлено постачання газу, воно має сплатити щонайменше 48,8 тис грн.

Як призначатимуться субсидії на опалювальний сезон

Із 1 жовтня 2019 уряд змінює порядок надання державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг. Постановою № 807 від 14 серпня 2019 Кабінет міністрів України удосконалив механізм надання житлових субсидій населенню у грошовій формі, який був запроваджений у березні поточного року.

Які доходи врахують

При нарахуванні субсидії на опалювальний сезон будуть враховуватися доходи за I і II квартали 2019 року. Під час призначення субсидії врахують такі доходи:

зарплата після сплати ПДФО;

пенсія;

стипендія;

соцвиплати, які призначаються структурним підрозділом з питань соціального захисту населення;

допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування;

грошові перекази, отримані із-за кордону;

інші доходи.

Субсидіанти можуть обирати куди їм перераховувати кошти

Одержувачі субсидії тепер можуть самостійно обирати, куди їм перераховуватимуться кошти державної допомоги.

Такий само принцип виплати передбачається застосувати і до порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі.

Якщо людина померла

Суми призначеної, але не виплаченої у зв'язку із смертю одержувача житлової субсидії виплачуються одному із членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалася субсидія.

Субсидію не призначать, якщо:

За правилами, житлову субсидію не призначать (у тому числі на наступний період), якщо:

- опалювана площа житлового приміщення перевищує 120 кв.м для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв.м для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають 3 і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

- будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із його складу має у власності транспортний засіб, що підлягає держреєстрації і з дати випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда). Це не стосується транспортних засобів, одержаних безоплатно чи придбаних на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соцзахисту населення;

- у складі домогосподарства або сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і при цьому за інформацією Державної податкової служби, Пенсійного фонду України у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної зарплати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони або за них не сплатили єдиний соцвнесок (ЄСВ) у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом 3 місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

- будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із його складу протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії придбав або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг) згідно із соціальною нормою житла на суму, яка на дату оплати перевищує 50 тис. грн;

- структурний підрозділ з питань соцзахисту населення отримав інформацію про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 НМДГ на день звернення за призначенням житлової субсидії;

- громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди або не сплачує суми до повернення;

- у складі домогосподарства або сім'ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря, осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), осіб, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою).

За наявності зазначених умов, житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії з урахуванням конкретних обставин, що склалися, крім випадків, для житлових приміщень (будинків), опалювана площа яких перевищує 120 кв.м для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв.м для індивідуальних будинків і крім випадку, якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.

Субсидію не призначать одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання.

Субсидію цим домогосподарствам можуть призначити лише за рішенням комісії:

У складі яких є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і при цьому за інформацією Державної податкової служби, Пенсійного фонду України у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної зарплати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони або за них не сплатили єдиний соцвнесок (ЄСВ) у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом 3 місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

у складі яких є внутрішньо переміщені особи;

у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;

які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.

Тим отримувачам субсидії, яким була перепризначена субсидія в травні на літній період, в жовтні на опалювальний сезон 2019-2020 років її розмір буде розрахований автоматично. Якщо змін, про які потрібно повідомити, у даних домогосподарствах не відбулося. Тому звертатися за призначенням субсидії, а також подавати для цього необхідні документи не потрібно.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
19-09-2019, 11:37
Коментарів 0 Переглядів 4 215


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.