Ще з 10 серпня у соцмережах чернівчани почали публікувати фото димової хмари над містом. Пізніше стало відомо, що причиною була пожежа на сміттєзвалищі у селі Магала Новоселицького району.
За шість годин рятувальникам вдалося локалізувати пожежу. Гасіння ускладнювалось тим, що велика кількість сміття весь час тліла.
Кореспондентка molbuk.ua днями побувала у Магалі, аби подивитися на ситуацію зі сміттєзвалищем.
Приїхавши до сільради, голову ми не застали, оскільки була обідня перерва. Поїхали відразу на сміттєзвалище. Поблукавши трохи, помітили вантажівку, яка везла сміття. Припустивши, що вона їде на сміттєзвалище, ми поїхали за нею, і за кілька хвилин наші припущення виправдалися.
Заїжджаємо на територію, до вантажівки підбігає якийсь чоловік, ймовірно, охоронець, аби показати, куди розвантажитися. Щоби не відволікати охоронця, оглядаємо територію і робимо декілька знімків.
І тут чуємо: "Там фотографують!" – каже водій вантажівки охоронцю.
Другий махає нам рукою і поспішає в наш бік. Ми у відповідь прямуємо до нього з намірами поспілкуватися. Чоловік агресивно поводиться, запитує, хто нам дозволив фотографувати.
Після того, як ми представилися, погрожує поліцією, адже, за його словами, на території сміттєзвалища фотозйомка заборонена. Під час розмови чоловік каже, що сміттєзвалище горіло три тижні, але наразі пожежу повністю загасили. Хоча дим ще трохи йде.
З фразою "Теж мені. Журналісти" чоловік йде геть.
Телефонуємо до очільниці сільської ради Олени Нандриш.
– Ми робили все для того, аби загасити пожежу, але проблема була в тому, що сміття тліло. Наразі там все погасили, я там сьогодні була. Сміттєзвалище хтось навмисне підпалив, а тепер ходи і шукай цього "добродія". Також часто сюди приїжджають вантажівки зі сміттям із Чернівців і вивантажуються тут, замість Чорнівки, – каже Олени Нандриш.
Перший заступник начальника Державної екологічної інспекції Карпатського округу Михайло Аврам пояснив, що офіційну скаргу отримали лише третього вересня:
– Отримали лише одну офіційну скаргу, і ту з нашої ініціативи. Ми просили людей, щоб написали скаргу, аби ми мали підстави поїхати і здійснити перевірку на сміттєзвалищі. Але люди, зазвичай, скаржаться у соцмережах, а от офіційно не дуже хотіли писати. У разі виявлення порушень карається сільрада, адже саме на її балансі сміттєзвалище.
За словами еколога, ця пожежа завдала шкоди довкіллю, адже разом із вогнем і димом у повітря потрапило багато речовин, які шкодять не лише екології, а й здоров’ю людей.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
8-09-2019, 17:44
0
1 944