RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Платимо лише за те, що спожили»: як заощадити на комуналці

«Платимо лише за те, що спожили»: як заощадити на комуналці

Значне підвищення цін на газ, воду, електроенергію, опалення змусило людей замислитися над тим, як менше витрачати і менше платити.

Кореспондентка molbuk.ua поспілкувалася з чернівчанами, які зменшили споживання енергоресурсів шляхом економії.



Газ

"Ми встановили у трикімнатній квартирі лічильники на воду та газ, – розповів Іван Васильович, який проживає в дев’ятиповерхівці на Гравітоні. – Тепер платимо тільки за те, що спожили. Це значна економія. Сума, сплачена за показниками лічильника, значно менша, ніж за середніми показниками. У нашій квартирі живемо ми з дружиною, сином, невісткою та двома внуками. Витрачаємо на місяць у середньому 12 кубометрів води й 20 кубометрів газу. Раніше нам виставляли значно більші показники.Для приготування їжі вмикаємо газ не на повну потужність, щоби полум’я не "облизувало" каструлю або сковорідку. Після закипання страви вогонь зменшуємо вдвічі. Намагаємося рідше готувати щось у газовій духовці. Іноді запекти два яблука або кілька картоплин обійдеться дешевше в мікрохвильовці, ніж розпалювати духовку. Приймаємо душ, а не ванну. Це дає змогу економити і воду, і газ для її нагрівання".

Вода

"Щоб зменшити витрати води, я придбав змішувач і насадку для душу із системою аерації, – поділився чернівчанин Валентин. – Невелике пристосування, вбудоване в носик крана, зменшує струмінь води. Аератор ніби розбавляє її великою кількістю повітря. Отож за хвилину виливається п’ять-сім літрів води замість стандартних 12-14. Ще я встановив у туалеті бачок унітаза з кнопкою економного зливу. Звичайний зливний бачок пропускає 10-12 літрів води за одне змивання, а економний – шість. Якщо грошей на заміну немає, то можна опустити в бачок наповнену водою дволітрову ємність. Так заощадите до 20 літрів води на день. Коли чистимо зуби, воду набираємо в чашку".

Електроенергія

"Я поміняв у квартирі всю стару електропроводку, – розповів 34-річний Андрій. – Таким чином вдалося зменшити витрати електроенергії на 30 відсотків. Пральну машину вмикаємо в режимі енергозбереження за мінімальної температури 30-40 градусів і тільки тоді, коли набереться багато прання. "Ганяти" одні джинси або сорочку – дороге задоволення. У разі необхідності дещо можна попрати і руками. Припинили користуватися машинною сушилкою, бо вона споживає багато електрики. Тепер сушимо все на балконі. Також замінив звичайні лампочки на енергозберігаючі. Це дозволяє значно заощадити електроенергію. Не залишаємо ввімкненими в розетку прилади, які раніше, за звичкою, залишали в "режимі очікування". Музичний центр, телевізор, комп’ютер, зарядка від мобільного телефону… Ці так звані "фонові" витрати можуть сягати 10 відсотків. У нас двоє дітей-школярів. Донедавна вони йшли після школи гратися на вулицю, а домашні завдання робили ввечері, коли ми поверталися з роботи. Тепер вимагаємо від них, щоб виконували все при денному освітленні. Намагаємося лягати спати раніше, а не засиджуватися до півночі".

Опалення

"У нас трикімнатна квартира на вулиці Південно-Кільцевій. Там живемо ми з чоловіком, донька із зятем, внучка, – говорить Олена Анатоліївна. – За централізоване опалення платили майже дві тисячі гривень на місяць. Торік утеплили квартиру зовні пінопластом. Це обійшлося у 10 тисяч гривень. Також повісили на стіни килими – не стільки для краси, як для того, щоби було тепліше. Мешканці нашого будинку склалися по 400 гривень і встановили загальний лічильник".
Тепер платимо тільки за тепло, яке обігріває наше житло.

Василь Дмитрович проживає у двоповерховому приватному будинку в районі Роші. "Раніше ми використовували дуже багато газу, особливо для опалення помешкання, – розповів чоловік. – Зараз я вирішив автоматизувати систему опалення, як це зробив раніше наш сусід. Він запевнив, що витрати на її встановлення окупилися йому протягом одного опалювального сезону. Також хочу встановити термоголовки на всі батареї. Кажуть, що це дасть 15-20 відсотків економії газу. Оскільки у нас є пічки, то ми вирішили, що будемо частково опалювати їх дровами. Вже замовив на зиму машину дров".

Поради

Як заощадити на комуналці

- Замініть традиційні лампочки на енергозберігаючі або світлодіодні.
- Економити газ для опалення допомагають склопакети та відображувальні екрани, встановлені між стіною і радіатором.
- Якщо у вас є пічки, використовуйте для опалення дрова або брикети.
- Обов’язково вимикайте всі побутові прилади, коли ними не користуєтеся. У режимі очікування вони також споживають електрику.
- Налаштуйте свій комп’ютер на більш економний режим роботи і вимикайте монітор, коли не працюєте.
- Стежте за станом сантехніки, контролюйте її зношеність. Якщо є крани, що протікають, – обов’язково полагодьте або замініть їх.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Юлія Леськова
7-09-2019, 14:32
Коментарів 0 Переглядів 2 283

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.