RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

30 серпня
Мч. Мирона пресвітера. Прп. Аліпія іконопис.

Священномученика Мирона

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святий мученик Мирон жив у ІІІ столітті, був християнським священиком в Ахаї (Греція).
Він вирізнявся великою вірою у Христа та мав багато чеснот, був лагідним і милостивим до людей, але разом з тим мужнім у захисті своєї віри.



Одного разу, у свято Різдва Христового, святий Мирон здійснював Богослужіння. У храм увійшов місцевий правитель-язичник Антипатр з воїнами, який чинив гоніння на християн, тому прийшов щоб їх схопити.

Бачачи це, святий Мирон почав гаряче заступатися за паству.

За це святого Мирона самого схопили та віддали на катування.

Його повісили і стругали тіло залізними гребенями. Потім пресвітера кинули в розжарену піч, але Господь зберіг мученика від смерті. Тоді правитель став примушувати мученика поклонитися ідолам. Отримавши від святого Мирона тверду відмову, Антипатр наказав різати ремені з його шкіри. Святий Мирон взяв один з ременів і кинув його в обличчя мучителя. Прийшовши в лють, Антипатр велів стругати святого Мирона залізом по тілу, а потім віддав мученика на поживу звірам. Але звірі його не чіпали. Відчуваючи себе переможеним, Антипатр в безсилій люті покінчив самогубством. Святого Мирона відвели в місто Кизик, де йому відрубали голову мечем († 250 р.).

За свою непохитну віру і вірність Христові аж до смерті святий мученик Мирон залічений до лику святих.

Преподобний Аліпій, іконописець Печерський

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Преподобний Печерський іконописець Аліпій був родом із Києва або його околиць. У 80-х роках XI ст. (приблизно 1083 р.) батьки віддали його в науку до грецьких іконописців, які прибули до Києва для розписування головної церкви Києво-Печерського монастиря. У 1087 р. ігумен Никон постриг Аліпія в ченці. Працюючи з грецькими майстрами, він був свідком того, як при розписуванні вівтаря проявилася ікона Пресвятої Богородиці. Вона засвітилась, як сонце, з її уст вилетів голуб і, трохи політавши, влетів в уста ікони Спасителя. З того часу преподобний увірував, що Дух Святий перебуває в Печерській церкві. Поступово вдосконалюючи художню майстерність, Аліпій дійшов до вершини іконописання, у кожну ікону вкладав свій великий талант і душу. Він був першим відомим українським іконописцем, його твори відзначалися мистецькою вартістю. Аліпій малював ікони безкоштовно. Коли ж хтось за намальовану ікону давав винагороду, він ділив її на три частини: одну — на купівлю приладдя, потрібного для малювання, другу — на бідних, а третю — на монастир. Будучи дуже працьовитим, намалював багато ікон" Крім цього, іконописець ніс великий подвиг чернецтва, багато молився, був грамотний. Ігумен монастиря висвятив його в сан священика. Аліпій мав дар чудотворця. До нього приводили хворих і він зціляв їх Господньою молитвою, молитвами преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Ікони, які малював преподобний, ставали чудотворними. Були випадки, що при пожежі ікони не згорали.

Якось багатий чоловік замовив намалювати сім ікон і три рази давав на ікони золото й срібло, але не Аліпію, а двом монахам, які його вкрали. Коли замовник приїхав за іконами, то Господь рукою ангелів напалював ці ікони, щоб не ославити праведного й чесного Аліпія.

Останнє чудо сталося перед смертю преподобного. Один багатий чоловік замовив ікону Успіння Пресвятої Богородиці. Аліпій вже не зміг її написати, бо був дуже хворий, а замовник просив, щоб ікона була готова до свята Успіння. Замовник засумував. Аліпій сказав йому: "Не сумуй, до свята ікона буде на своєму місті в церкві. Бог всесильний, ти тільки вір у Нього". Перед вечірньою службою замовник прийшов і побачив, що ікона не написана й засмутився. Аліпій сказав йому: "Я йду із цього світу, але тебе не залишу в скорботі". Чоловік пішов від Аліпія. Зразу ж з’явився молодий юнак із фарбами і пензлем і за три години написав пристрасну ікону. Аліпій похвалив юнака. Коли настав вечір, то ікона й іконописець стали невидимі.

Рано-вранці замовник зайшов у церкву засмучений, але смуток його був недовгим, він побачив ікону Успіння Пресвятої Богородиці, яка стояла на своєму місці й сяяла. Він злякався і подумав, що це йому привиділося. Підійшовши ближче, побачив, що це дійсно ікона. Тоді він пригадав слова преподобного Аліпія. Після свята чоловік пішов до ігумена і розповів йому про чудо з іконою. Тоді всі разом відправилися до преподобного Аліпія. Він їм устиг розповісти, як ангел намалював ікону і що зараз він стоїть перед ним і готується забрати його до себе. Промовивши це, преподобний Аліпій віддав дух Господеві. Це було в 1114 р. Мощі преподобного Аліпія знаходяться в Ближніх печерах. В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано: "Радуйся, Аліпію, тобі бо ангели в трудах ікон описання допомагали". Пам’ять преподобного Аліпія вшановується 30 серпня (17 серпня за ст. ст.).

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
30-08-2019, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 061


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.