Голова Рукшинської об’єднаної територіальної громади Олег Горбатюк отримав нагороду "Герої "Сьогодні" від телеканалу "Україна".
Про це йдеться у сюжеті новин "Сьогодні".
"Сьогодні" пишаються Україною і кожним українцем. І саме День Незалежності – найкраща можливість подякувати всім, хто робить нашу країну сильною, незалежною і європейською. Ці люди – для нас справжні герої. Ми заснували спеціальну нагороду – Герої "Сьогодні". Її ми будемо вручати звичайним українцям, чиї історії і вчинки нас вразили. Ці люди діють за покликом серця, не розраховуючи на визнання. Вони не сумніваються і роблять впевнений крок назустріч ризику, який іноді може закінчитися фатально", – повідомляється у сюжеті новин. Також автори сюжету повідомили, що вручення нагороди стане традицією новин "Сьогодні".
Одна з перших нагород дісталася десантникові з бойовим досвідом і з науковим ступенем, голові місцевої громади Олегу Горбатюку.
У розпал війни житель Чернівців Олег Горбатюк кинув університетську кафедру і пішов добровольцем на фронт. Офіцер запасу залишив удома портфель викладача української культури, щоб надіти бронежилет і каску. У нього за плечима – десятки бойових виходів в Іловайську, Пісках і Вуглегірську.
З фронту Олега Горбатюка чекали дружина і новонароджена донька. Повернувшись з передової, він з великим відривом переміг на виборах в селі, де народився. І справи громади стрімко пішли вгору. Її успіхами зацікавилися навіть у Світовому банку!
Після війни Олег Горбатюк взявся за ремонт квартири. Вчений-філолог занурився в самоосвіту – почав вивчати місцеве самоврядування. Викладати в університет не повернувся, а блискуче виграв вибори в рідному селі на Буковині, очолив Рукшинську об'єднану територіальну громаду.
"Він пішов на вибори як безпартійний. На запалі просто пішов, він не знав, куди він йде. І він, і я вважаємо, будь-яка держава починається з людини. Хочеш – робиш, і навколо себе організовуєш простір", – каже дружина Олега Юлія Прокопчук.
У будинку Горбатюка не говорять про війну. Книги, фото дитини. Олег вирушає на роботу – в село за півсотні кілометрів.
Свої бронежилет і каску Олег зберігає в будинку батьків. Мав і волонтерський комплект – його передав призовникам. Показує найпотаємніше: під бронепластиною – записка від дружини з відбитками її руки і ноги піврічної доньки. На картонці – псалом. Читав його своїм бійцям перед бойовими виходами.
"Ні виразки, що ходить у темряві, ані зарази, що нищить опівдні ... до тебе ж не дійде", – читає Олег.
Рукшин – мальовниче, але, як вважали до недавнього часу, – безперспективно село.
Дорогу центрі Рукшинської ОТГ будували в 60-х роках минулого століття. І з тих пір жодного разу не ремонтували. Тепер же тут – новенький асфальт.
Олег Горбатюк керує Рукшином чотири роки. Знімальна група "Сьогодні" була тут в минулому році. Бачили відремонтований міст, амбулаторію, школу. Покинутий сільмаг перетворився в сучасний адмінбудинок.
За час головування громада Горбатюка завоювала десяток грантів і проектів. Завдяки одному з останніх в одному з сіл над Дністром запрацював кооператив пасічників.
"Він фактично об'єднав всіх, створив команду. Це створення виробничих потужностей, ми купили обладнання, це досить важливий етап. Будуть робочі місця, і звичайно – податки в місцевий бюджет", – каже голова асоціації виробників продукції бджільництва "Буковинський бджоляр" Василь Паламар.
Товариш по службі Роман Король вважає офіцера Горбатюка братом по зброї. Пліч-о-пліч вони пройшли гарячі точки Донбасу.
"Вимогливий, справедливий. Олег на своєму місці. У нього виходило керувати, командувати, його слухалися. Авторитетність відразу відчувається в людині. Це його продовження війни", – каже товариш Олега Роман Король.
Олег Горбатюк зізнається: рідне село допомогло впоратися зі страшними військовими спогадами.
"Я вірю в те, що я роблю. У нашому житті якщо не все, то дуже багато чого залежить особисто від нас. Якщо ми не можемо змінити світ, то хоча б себе в цьому світі ми можемо змінити точно. Чи буде в нашій невеликій громаді прибрано або насмічено – це точно залежить від нас. І змінюючи себе, ми зможемо змінити світ навколо", – каже голова Рукшинської ОТГ Олег Горбатюк.
А ще він радіє: його економічну стратегію села схвалили навіть у Світовому банку. Це, поки незриме, досягнення ще повинні оцінити односельці, вірить "Герой Сьогодні". І ми – вдячні йому!
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.