RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

20 серпня
Прмч. Дометія Персянина. Прпп. Пімена і Меркурія.

Дометія Персянина

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Преподобний Дометій жив в IV столітті, був родом перс. В молоді роки він був звернений до віри християнином Уаром. Покинувши Персію, він пішов в прикордонне місто Нізібії (в Месопотамії), де прийняв Хрещення в одному з монастирів і був пострижений в чернечий образ. Уникаючи заздрості насельників монастиря, преподобний Дометій пішов у монастир святих Сергія і Вакха в місті Феодосіополь під керівництво архімандрита Нурвела, суворого аскета, про який розповідається, що протягом 60 років він не куштував вареної їжі, не лягав для сну, а відпочивав стоячи, спираючись на свій жезл.



У цьому монастирі преподобний Дометій був присвячений в сан диякона, але коли архімандрит Нурвел вирішив поставити його на пресвітера, святий, вважаючи себе негідним, усамітнився на пустельній горі в Сирії, в межах Кіра. Там він жив під відкритим небом, терплячи довгий час спеку і холод, а згодом став жити в печері разом з двома учнями. Поступово чутка про нього поширилася серед навколишнього населення. До нього почали приходити за зціленнями і допомогою. Багатьох язичників Дометій привів до віри в Христа. Одного разу в місцевість, де трудився святий Дометій з учнями, прибув, прямуючи в похід на персів, імператор Юліан Відступник (361-363). За його наказом воїни, знайшовши святого Дометія моляться з учнями у печери, закидали їх камінням († 363).

Преподобний Пимен Багатохворобливий

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Преподобний Пимен народився хворим. Коли підріс, то попросив батьків віддати його в монастир.
Коли Пимена привели до Печерського монастиря, щоб ченці помолилися за нього, він почав просити батьків залишили його в монастирі. Хлопець не просив в Господа собі здоров’я, а щиро молився, щоб хвороба продовжувалась і мрія здійснилася.
Якось уночі, коли слуга і батьки спали, до нього прийшли світлі ангели, одні в образі молодих юнаків, інші — в образі ігумена і братії, несучи в руках свічки, Євангеліє, волосяницю, мантію, кухоль і все, що необхідне для постригу, і сказали йому: "Бажаєш, щоб ми постригли тебе?" Блаженний з радістю відповів: "Дуже хочу! Бог послав мені вас, виконуйте бажання серця мого". Тоді вони почали задавати йому запитання і творити все по порядку так, як вимагає чин постриження в монахи. Ангели постригли його, одягли на нього мантію і кухоль, назвавши іменем Пимен, дали йому запалену свічку, сказавши: "Сорок днів і ночей буде горіти ця свіча". Разом з тим вони повідали, що все життя він буде хворіти, а якщо й прийде виздоровлення, то це буде знак смерті. Здійснивши це, вони поцілували його і зникли. Взявши волосся Пимена, ангели загорнули його в хустину і поклали в труну преподобного Феодосія.
Братія, яка знаходилася поблизу у своїх келіях, чула спів, розбудила інших, вважаючи, що ігумен з іншими монахами постриг хворого або що він упокоївся. Всі прийшли в келію, де лежав блаженний, але побачили, що батько, мати і слуги сплять.
Проте монахи чули запах ладану; хворий не спав, був веселий і одягнений в чернечий одяг. Преподобний Пимен розповів про все, що з ним трапилося, на підтвердження, показавши свічку, сказав, що його волосся забрали і понесли в церкву. Вони відправилися в церкву, розбудили паламарів, але ті сказали, що в церкву ніхто не заходив; розбудили ключника. Коли ключник відкрив церкву, то побачили, що волосся знаходиться в труні преподобного Феодосія. Ігумен не знайшов нікого, хто стриг блаженного Пимена. Всім стало ясно, що це сталося за волею Божею святими ангелами Господніми. Ігумен це постриження прийняв, а преподобний Пимен дуже довго хворів. Ті, хто його обслуговував, знущалися над ним і декілька днів не заходили до нього, не давали їсти й пити. Все це він приймав із радістю і ні на кого не сердився, а тільки дякував Господу.
Понад двадцять років Пимен пробув у монастирі, постійно хворіючи, але ніколи не нарікав. За свою терплячість отримав від Господа дар зцілення. Перед смертю він видужав, обійшов усіх ченців, попрощався і показав, де його поховати. Упокоївся в 1110 р. Його мощі знаходяться в Ближніх печерах. В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано: "Радуйся, Пимене багатохворобливий, бо на Бога ти завжди надію покладав". Пам’ять преподобного Пимена вшановується 20 серпня (7 серпня за ст. ст.).

Преподобний Пимен, постник Печерський
Преподобний Пимен жив у XIV ст., відбував подвиг у Печерському монастирі при ігуменах Никоні та Іоанні. Він мав таку благодать, що їв один раз на тиждень і то дуже мало, безперестанно виконував різні чернечі доручення, ніколи не хворів від посту і роботи. Удень Пимен молов на жорнах зерно на борошно, носив дрова для братії, а вночі молився. За такі труди отримав вічне блаженство. Упокоївся в монастирі. Його нетлінні мощі знаходяться в Дальніх печерах. В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано: "Радуйся, Пимене, бо як тисниця з ниви Христової у житницю небесну ти забраний". Пам’ять преподобного Пимена вшановується 21 травня (8 травня за ст. ст.).
У Києво-Печерському патерику розповідається про Пимена, який жив в XII ст. Дата пам’яті 7 серпня. В календарі за 7 серпня написано: "Преподобного Пимена, постника Печерського, у Дальніх печерах ХІІІ-ХІV ст.".
Очевидно, у "Патерику" розповідається про Пимена, який жив в XII ст. і пам’ять його вшановується 8 травня.

Преподобний Меркурій, єпископ Смоленський
Преподобний Меркурій став ченцем Печерського монастиря наприкінці XII ст. Де і коли він народився, хто його батьки — невідомо. Меркурій чесно ніс чернечий подвиг, імовірно знав грамоту, бо був висвячений на єпископа Смоленського. Деякі історики в цьому сумніваються, бо імені Меркурій немає в списках Смоленських єпископів. Могло статися так, що Смоленським єпископом він був під іншим іменем, а тоді повернувся в Печерський монастир і прийняв схиму з іменем Меркурій. Упокоївся в 1239 р., більше правдоподібно був замучений татарами. Його мощі знаходяться в Печерському монастирі в Ближніх печерах. В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано: "Радуйся, Меркурію, бо життя безплотних наслідував ти". Пам’ять преподобного Меркурія вшановується 20 серпня (7 серпня за ст. ст.).

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
20-08-2019, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 209

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.