16 серпня
Прпп. Ісаакія, Далмата, Косми і Фавста. Мч. Раждена.
Преподобні отці Ісаакій, Далмат і ФавстПреподобний Далмат жив за царювання Феодосія Великого служив у війську і користувався повагою царя. Потім, знехтувавши для Бога все мирське, він залишив дружину і дітей; взявши з собою одного тільки сина Фавста, він пішов до преподобного Ісаакію, яка мала обитель поблизу Константинополя; тут вони були пострижені преподобного Ісаакія в чернечий чин і обидва вели богоугодне життя, постійно дотримуючись суворого посту. Коли преподобний Ісаакій, який вже досяг глибокої старості, відчув наближення смерті, то скликав братію; давши їй останнє повчання, він поставив ігуменом замість себе преподобного Далмата, від імені якого і сама обитель отримала згодом назву Далматської.
Патріархом царгородським Аттиком преподобний Далмат був висвячений на священика. Він проводив життя повну утримання і одного разу в великий пост протягом сорока днів; не куштував їжі; постом і молитвою преподобний Далмат перемагав бісівський силу. Він ходив я проти видимих служителів диявола - єретиків несторіан, хулівшіх Пречисту Матір Божу: преподобний Далмат був діяльним помічником святих отців третього вселенського собору, що засідав за царя Феодосії Молодшому в Ефесі, цим преподобний Далмат придбав собі любов царя і святих отців, які зробили його архімандритом Далматської обителі. Віддавши, таким чином, майже все своє життя на служіння Богу, преподобний Далмат відійшов в глибокій старості у вічність. - Преподобний Фавст, подібно до свого батька, був великим подвижником, він суворо дотримувався заповіти чернечі і з них особливо пост. Помер протягом тутешньої земного життя, він переселився до вічних осель і в безсмертної життя зараховано до лику преподобних отців.
Мученик РажденаМученик Раждена жив у п'ятому столітті. Він був персом і сповідував зороастризм, релігію, прихильники якої поклонялися вогню. Його ім'я означає "світило віри". Ражден походив із знатної родини, служив при царському дворі. Багато років він був наставником перської принцеси. Коли та стала дружиною грузинського царя Вахтанга Великого, Ражден переселився до Грузії. Цар оцінив розум і таланти придворного і зробив його своїм радником. А придворні і народ полюбили перса за простоту і добродушність.
З часом він глибше вивчив християнство і прийняв хрещення. Мир в країні порушив новий перський цар. Він почав війну з Грузією. Ражден став на чолі оборони. Він віддано захищав свою нову батьківщину і нову віру. Персам вдалося схопити воєначальника. Раждена намагалися змусити відректися від Христа, спочатку вмовляннями, а потім - тортурами. Але той залишався непохитним.
Перський цар з повагою ставився до колишніх заслуг вельможі. Він дозволив йому перед стратою з'їздити до сім'ї, так як знав, що Ражден стримає своє слово і повернеться. Потай цар сподівався, що побачення з рідними зломить волю святого. Але християнин повернувся з твердим наміром пройти шлях мученика до кінця. Його розіп'яли на хресті разом з чотирма розбійниками. Мощі святого покояться поблизу міста Цхінвалі.
Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тутЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-08-2019, 09:00
0
1 040