RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

15 серпня
Сщмч. Стефана. Блж. Василія. Правв. Никодима, Гамаліїла і Авіва

Перенесення мощей першомученика архідиякона Стефана

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Перенесення з Єрусалима до Константинополя мощей святого першомученика архідиякона Стефана відбулося близько 428 року. Після того як святий архідиякон Стефан був побитий юдеями камінням, його тіло кинули без поховання на поживу звірам і птахам. Однак на другу ніч знаменитий іудейський законовчитель Гамалиїл, який почав схилятися до віри в Ісуса Христа як у Месію, послав відданих йому людей взяти тіло первомученика. Гамалиїл поховав його на своїй землі, у печері, недалеко від Єрусалиму.



Коли помер таємний учень Господа на ім'я Никодим, Гамалиїл також поховав його поблизу труни архідиякона Стефана. Потім і сам Гамалиїл, який прийняв святе Хрещення разом зі своїм сином Авівом, був похований при гробі первомученика Стефана і святого Никодима. У 415 році мощі святих були чудесним чином відкриті і урочисто перенесені до Єрусалиму архієпископом Іоанном разом з іншими єпископами. З того часу від мощей почали відбуватися зцілення. Згодом, при святому благовірному цареві Феодосії Молодшому, у першій половині п'ятого століття, мощі святого первомученика Стефана були перевезені з Єрусалиму до Константинополя і покладені в церкви на честь святого диякона Лаврентія, а після створення храму на честь первомученика Стефана були перенесені туди.

Частина мощей святого Стефана знаходиться в Києво-Печерській лаврі, а саме вказівний палець лівої руки був принесений з Молдавського Нямецького монастиря Романським архієпископом Пахомием у вісімнадцятому столітті. Ковчег зі святинею був встановлений у Великій лаврській церкві. У дев'ятнадцятому столітті мощі були поміщені в срібну раку із зображенням архідиякона Стефана на весь зріст.

На місці зображення руки зроблений спеціальний ковчежець, в якому знаходився перст святого. Після вибуху Успенського собору 3 листопада 1941 року святиня опинилася під завалом, звідки була витягнута при розбиранні руїн у шістдесятих роках. З цього часу святиня перебувала у фондах Києво-Печерського заповідника. Урочиста передача Києво-Печерській лаврі срібної раки із зображенням первомученика і архідиякона Стефана відбулася лише 19 грудня 2013 року. Сьогодні кожен віруючий може прикластися до мощей святого Стефана, які перебувають у Свято-Успенському соборі Лаври.

Блаженного Василя

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Пам'ять блаженного Василя, Христа ради юродивого звершується в Православній Церкві 15 серпня. Святий шанується як один з найбільш відомих святих, які брали на себе подвиг юродства. Народився святий 1468 року в сім'ї благочестивих селян Якова і Анни, жителів села Єлохово, неподалік від Москви. У дитинстві він багато молився, вів подвижницьке життя. У шістнадцятирічному віці Василь пішов з дому і оселився в Москві.

Загубившись у галасливій міській юрбі, святий обрав подвижницький шлях удаваного божевілля. × Життя святого слугувало докором для неправедних і втіхою для знедолених. Не маючи дома або хоча б місця, щоб схилити голову, не маючи дорогих шат і не завжди маючи навіть достатньо їжі для прожитку він був докором для багатих і владних бояр.

Відвідуючи ув'язнених і хворих, допомагаючи їм він служив для них втіхою. Безліч вчинків святого були пророчими і незрозумілими для людей, але в такий спосіб він сповіщав людям волю Божу, приводив до бачення своїх неправедних справ і каяття. Ім'я святого було відомо цареві Івану IV Грозному. Цар поважав його. Василь без страху дорікав йому за всі його неправедні вчинки і правитель часто прислухався до слів юродивого. Святий Василь ніс свій нелегкий подвиг довгих 62 роки. Коли йому виповнилося 88 він тяжко захворів і 15 серпня 1557 року віддав свій дух у руки Господа.

Але чудеса, пов'язані зі святим, не припинялися. У 1588 році, за митрополита Йова, Василь Блаженний був канонізований. У цей день 120 хворих отримали зцілення біля мощей святого.

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-08-2019, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 026

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.