У Чернівцях відбувся другий етап "Школи буковинської тайстри"
Як повідомляє кореспондентка molbuk.ua перший етап навчання відбувся на Франківщині.
"В Яворові ми побачили не лише красу карпатського краю. Ми познайомилися з вовною, перебирали її, мили та чесали. Кожна учениця приготувала для себе вовняні нитки, з яких вона навчиться виготовляти буковинські тайстри", - сказала керівник проекту Одарка Кучерява.
"Дівчата не знали нічого про ткацтво, але коли вони почали це робити, то наче вони в якомусь житті це вже робили", - додала Олена Прокоп’юк. Навчання у Яворові відбувалися під керівництвом майстрів народного ткацтва Олени та Михайла Прокоп’юків.
На першому етапі учениці школи створили спільний мистецький витвір під назвою "Вовняний етюд" і показали його у Чернівцях.
"На цій красі не просто квадратики, а переживання кожної жінки, сподівання, фантазії", - зауважила Одарка Кучерява.
Другий етап "Школи буковинської тайстри" віддбвся на двох локаціях – виставковій залі та у Світлиці народних ремесл Учбово-методичного центру культури Буковини.
При вході в зал відвідувачів зустрічала велика ткана тайстра. Далі можна було побачити верстати, які майстри привезли та власноруч зібрали. На столах лежали нитки та різнокольорові пряжі, з яких учениці мали виготовлювати вироби.
Учениці детально вивчали ткацький верстат, вчилися його складати із розібраних деталей, налаштовувати його. Також їм показували, як снувати на снувалці нитки основи та заправляти їх у верстат.
Завданням кожної учениці буде відтворити по дві відтворені автентичні тайстри до 13 серпня включно. Потім, до 25 серпня, дівчата повинні самі, без вчителів виготовити ще дві сучасні тайстри за власними ескізами.
Олена Прокоп’юк подарувала ученицям керамічних овечок та баранчиків – символ ткацтва.
Донька славного буковинця, відомого піаніста Йосифа Ельгісера, Вікторія Тучинська, перебуваючи у рідному місті, теж долучилася до цього проекту:
- Кожна річ, зроблена руками – то є продовженням нашого життя і наша промова до тих, хто буде після нас і до тих, хто дивиться нам в спину. Тому ми робимо ланцюжок між тими, хто був до нас і тими, хто буде після нас".
Тайстри учениць школи всі зможуть побачити на презентаціях "Школи буковинської тайстри" в навчальних закладах міста. А на День міста в дворику Ратуші відбудеться дводенний перформанс, де будуть виставлені верстати і дівчата зможуть поділитись своєю майстерністю ткання з охочими. Також буде погашення іменних марок "Буковинська тайстра", на яких будуть зображені по одній роботі кожної з учениць.
Проєкт "Школа буковинської тайстри" реалізує ГО "Вишиваний дивотвір" за підтримки Українського культурного фонду. Партнер проєкту – Учбово-методичний центр культури Буковини.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-08-2019, 21:15
0
3 021