У Кіцманській центральній районній лікарні зміни розпочалися після того, як у травні 2017 року її очолив 34-річний Володимир Хромюк, наймолодший головний лікар райлікарні в області. Родом із Витилівки, він свого часу з відзнакою закінчив Буковинський медуніверситет.
Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
– Хочу, щоб наша лікарня була як нова, – розповідає пан Володимир. – Розумію, що цю проблему за рік не вирішити. Та вже ми взялися до роботи. Насамперед зробили капітальний ремонт у хірургії, потім у приймальному відділенні, яке нині називається відділенням медицини невідкладних станів. Зараз сюди любо зайти, адже ремонт зроблено справді за європейськими мірками. Це ж стосується і харчоблоку. І так буде у кожному відділенні, бо якщо робити, то капітально, а не відбуватися "косметикою". Далі черга за іншими відділеннями лікарні. Крім цього у нас є три ліфти, виготовлені ще у 70-их роках минулого століття, термін експлуатації вже давно минув. Один новий ліфт вартує мільйон гривень. Справа не безнадійна: днями матимемо перший новий ліфт. Також потрібно перекрити дах центрального корпусу, дитячого й пологового відділень. Зуміли ми підключити до системи безперебійного електропостачання операційний блок, реанімацію та пологове відділення. Створено й цілодобовий педіатричний пост. Також заасфальтували 1500 квадратних метрів території, провели освітлення. Протягом 40 років ніхто в лікарні не здійснював і промивку теплотраси. Торік перед опалювальним сезоном це було зроблено. Крім цього, було утеплено й зовнішню вітку цієї теплотраси. Ці роботи нам обішлися у 600 тисяч гривень – кошти виділили київські благодійники.
– Знаю, що лікарня чимало отримує гуманітарної допомоги.– Уже понад десять років ми дружимо з колегами Бельсько-Бялого повіту Польщі: щороку в складі групи з чотирьох лікарів беремо участь у міжнародних змаганнях невідкладної медичної допомоги. Поляки допомагають нам гуманітаркою, зокрема торік ми отримали карету швидкої медичної допомоги – повнопривідний автомобіль "Мерседес". У січні привезли два дефрибрилятори, які призначені для рятування хворих на серцеві недуги. Як гуманітарну допомогу легковий автомобіль "Рено" нам передала громадські організації "Добрі люди Буковини" та "Золоті леви чорної сотні" з Італії. Серед меценатів, які забезпечують нас багатофункціональними ліжками, меблями, комп’ютерним обладнанням, інвалідними колясками, ортопедичними матрацами є й благодійна організація з Чернівців "Гільфе", Червоний Хрест, меценати й спонсори – народний депутат Максим Бурбак, приватні підприємці Василь Скринчук та Андрій Маковей, директор Чернівецького гравійно-піщаного кар’єру Андрій Лисьонок і його дружина Родіка та інші добродійники, за що ми їм вельми вдячні.
– А яке забезпечення лікувальною апаратурою?– Поповнення відбувається щороку. До прикладу, нещодавно придбали апарат англійського виробництва "Холтер", який визначає роботу серця до 72 годин вартістю 95 тисяч гривень. Такий же апарат плануємо придбати й наступного року.
– Володимир Хромюк – ініціативний та авторитетний в колективі керівник, який за невеликий період перебування на посаді зробив більше, ніж його попередники, – каже Юрій Косар, в. о. голови Кіцманської РДА. – Лише минулого року у зміцнення матеріально-технічної бази райлікарні було вкладено 5,8 мільйона гривень. Від початку нинішнього вже освоєно більше мільйона. На розгляд Мінрегіонбуду України подано кошторисну документацію на виділення 43 мільйонів гривень – це кошти, які потрібні для повного оновлення райлікарні. Але ми не чекаємо, Рада вже виділила 150 тисяч гривень на комп’ютери, 120 тисяч – придбання медапаратури, майже 200 тисяч – на під’єднання до Інтернету. Плануємо виділити кошти на облаштування території та ліфти.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
29-07-2019, 12:22
0
3 708