28 липня в Україні відзначають День Хрещення Русі. Згідно з переказами, у цей день в 988 році князь Володимир Великий прийняв нову віру і повернувся до Києва, щоб охрестити весь свій народ. Головною причиною для Володимира Великого хрестити Русь стало бажання об’єднати землі, щоб зміцнити князівство. І правитель чудово усвідомлював, що для цього потрібна єдина релігія.
До прийняття рішення про християнізацію Київської Русі, князю Володимиру пропонували на розгляд багато інших варіантів: гінці з Риму, прислані самим Папою, звали князя прийняти їх віру, євреї запевняли про необхідність прийняти іудаїзм, а волзькі болгари пропонували перейти в іслам. Згідно з літописом, князь Володимир знайшов безліч аргументів проти цих вір і віддав перевагу саме християнству.
Багато істориків стверджують, що хрещенню Русі передувала ще одна подія, яка сильно зміцнила віру в Господа князя Володимира. Перед хрещенням київський правитель захворів невідомою недугою і раптово осліп, але після хрещення князя відразу повернувся зір і він став абсолютно здоровий. Так, він був упевнений, що прозріння до нього прийшло лише після християнства, тому і вирішив хрестити всю Київську Русь.
На момент хрещення Київської Русі в державній скарбниці майже не залишилося грошей. Через це почали виготовляти перші гривні, відлиті з монет, які раніше вийшли з обігу. На більшості монет Володимир Великий сидить на престолі. Також на монетах розміщено напис: "Владимѣръ на столѣ" (Володимир на престолі).
Після хрещення киян у Почайні, почалась активна розбудова церков і храмів, часто там — де знаходились язичницькі ідоли, аби прибрати їх і віднадити послідовників старої віри. Дерев’яних ідолів палили, зрубували та кидали у водойми. Одне із таких місць — територія Десятинної церкви. До неї там була церква святого Василя, а ще раніше — язичницьке капище.
Відзначати День Хрещення Русі, як святковий, в Україні почали з 2008 року, за указом екс-президента Віктора Ющенка "Про День хрещення Київської Русі – України".
28-07-2019, 10:39
0
1 728