Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Новини Чернівців
1 300
0
24 липня
Св. Рівноап. кн. Ольги. Згадування чула вмц. Євфимії Всехвал. Мч. Киндея.


День пам'яті святої рівноапостольної княгині Ольги

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Свята рівноапостольна княгиня Ольга, в хрещенні Олена, народилася в Псковській землі.

У 903 році вона стала дружиною Київського князя Ігоря. Після вбивства Ігоря повсталим плем'ям древлян в 945 році, Ольга бере на себе керівництво державою при трирічному синові Святославові. Княгиня Ольга увійшла в історію як творець державного та культурного життя в Київській Русі.

У 954 році свята Ольга відвідала Царгород, де її з пошаною прийняв імператор Костянтин VII Багрянородний. Вона була вражена величчю й красою храмів стародавнього Константинополя. Незабаром вона прийняла таїнство хрещення, яке над нею звершив патріарх Феофілакт, а хресним був сам імператор. Пропустить через 10 Після повернення на Русь Ольга починає будувати перші храми. Свята рівноапостольна княгиня Ольга преставилася в 969 році.

З часом її останки були перенесені святим рівноапостольним князем Володимиром у Десятинну церкву в Києві. У саркофазі, в якому перебували мощі святої княгині Ольги було віконце. Коли хтось приходив до гробниці з вірою - воно само собою відкривалось і було видно тіло блаженної княгині, яке світилося подібно до сонця. Багато людей отримували зцілення від різних хвороб. Мощі були приховані під спудом, тобто, під руїнами храму після навали татар на Київ в 1240 році.

Згідно з переказами, вони були знову відкриті святителем Петром Могилою в XVII столітті, але вже до XVIII століття були остаточно втрачені. Княгиню Ольгу шанують як покровительку вдів, а також новонавернених у вірі.


Згадування чуда великомучениці Євфимії Всехвальної, що через нього Православ’я утвердилося

Свята великомучениця Євфимія звершила мученицький подвиг в місті Халкідоні в 304 році, під час гоніння, піднятого на християн імператором Діоклетіаном (284-305). Півтора століття тому, коли Християнська Церква стала панівною в Римській імперії, Бог сподобив Всехвальну Євфимію знову з'явитися особливим свідком і сповіднице. чистоти православного вчення.

У 451 році в місті Халкідоні, у церкві, де спочивали прославлені чудесами мощі святої великомучениці Євфимії, відбувалися засідання IV Вселенського Собору. Собор був скликаний для визначення точного формулювання догмату Православної Церкви про природу Боголюдини Ісуса Христа, що було необхідно з огляду широко розповсюдженої єресі монофізитів, які, всупереч православному вченню про дві природи Ісуса Христа - Божественну і людську, помилково стверджували в Ньому одну природу - Божественну, вносячи до Церкви смуту і розбрат. На Соборі були присутні 630 представників від усіх Помісних Християнських Церков. З боку православних в соборних діяннях брали участь святитель Анатолій, Патріарх Константинопольський (пам'ять 3 липня), святитель Ювеналій, Патріарх Єрусалимський (пам'ять 2 липня), і представники святителя Льва, папи Римського (пам'ять 18 лютого). Монофізити були присутні у великій кількості на чолі з Діоскор, Патріархом Александрійським, і Константинопольським архімандритом Євтихій.
Після довгих дебатів сторони так і не змогли прийти до согласному рішенням.

Тоді святий Патріарх Константинопольський Анатолій запропонував Собору надати рішення церковної суперечки Духу Святому, через Його безсумнівну носительку святу Євфимію Всехвальна, біля чудотворних мощей якої відбувалися соборні дебати. Православні святителі і їх противники написали своє сповідання віри на окремих свитках і запечатали своїми печатками. Відкрили гробницю святої великомучениці Євфимії і обидва свитка поклали на її грудях. Потім, у присутності імператора Маркіяна (450-457), учасники Собору закрили гробницю, доклали до неї імператорську печатку і поставили варту на три дні. У ці дні обидві сторони наклали на себе строгий піст і здійснювали посилені молитви. Через три дні Патріарх і імператор в присутності всього Собору відкрили ковчег з мощами: сувій з Православним сповіданням свята Євфимія тримала в правій руці, а сувій єретичний лежав біля її ніг. Свята Євфимія, як жива, підняла руку і подала сувій Патріарху. Після цього чуда багато з тих, що ухилились взяли Православне сповідання, а наполягати на єресі були віддані соборному осуду і відлученню.

У VII столітті після навали персів мощі святої Євфимії були перенесені з Халкідона в Константинополь, у знову побудовану церкву, присвячену її імені. Через багато років у період іконоборчої єресі ковчег з мощами святої по велінню імператора-іконоборця Льва Ісавра (716-741) був кинутий у море. З моря ковчег був узятий братами-корабельниками Сергієм і Сергоном, які передали його місцевому єпископу. Святитель наказав зберігати святі мощі таємно, під спудом, так як іконоборча єресь продовжувала лютувати, але все ж над мощами була споруджена невелика церква, а на ковчег була покладена дошка з написом, що пояснює, чиї мощі спочивають у ньому. Коли іконоборча єресь була остаточно засуджена на святому Сьомому Вселенському Соборі (787 р.), за святителя Тарасія, Патріарха Константинопольському (784-806), і за імператора Костянтина VI (780-797) і матері його святої Ірині (797-802) мощі святої великомучениці Євфимії Всехвальної були знову урочисто перенесені до Константинополя.

Пам'ять святого мученика Кіндея

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святий Кіндей був пресвітером Памфілійського селища Сіди. У царювання Діоклетіана він був схоплений, за наказом игемона Стратоніка, і засуджений на спалення. Його повели на місце муки в залізному з цвяхами взутті. Воїни, що вели його, на шляху зустріли дроворуба і насильно відібрали в нього дрова для багаття, але святий Кіндей заплатив дроворубові гроші, сам поклав на себе дрова і ніс їх до місця муки. Поставлений серед вогню, мученик залишався неушкодженим і закликав народ пізнати силу Христову. Раптом гроза припинилася, святий помолився до Господа й віддав Богові душу.

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм