Відома волонтерка, яка заснувала і керує медичним батальйоном "Госпітальєри", відвідала Чернівці.
Яна Зінкевич йде до парламенту під номером 7 від партії "Європейська солідарність". Вона каже, приїхала до Чернівців також тому, аби підтримати Наталю Фрунзе – кандидатку у народні депутати від Чернівців.
Вона – доброволець медик, починаючи з 2014 року особисто витягла та врятувала більше двох сотень поранених українських солдатів з передової. Потрапила в аварію, де отримала багато важких травм. Після перенесених операцій та реабілітації пересувається в інвалідному візку. Про історію свого життя і боротьби, про політичне майбутнє і справжню опозиційну партію "Європейська солідарність", Яна розповіла у Чернівцях.
Разом із Наталією Фрунзе, яка балотується до Верховної Ради України від 201 округу, вони прийшли на зустріч із людьми з обмеженими можливостями. Любов Свіріденко, голова Чернівецького товариства інвалідів "Мрія" подарувала Яні Зінкевич книгу про Чернівці, а Наталії Фрунзе вручила подяку від товариства – за постійну підтримку. За кавою і чаєм спілкувалися про те, які проблеми у людей з обмеженими можливостями і що потрібно вирішити першочергово. Пані Любов розповіла, що у Чернівцях створена карта доступності, а головна проблема – відсутність модульних вбиралень. Наталія Фрунзе зауважила, що у Чернівцях, зокрема на пішохідній вулиці Кобилянської всі літні майданчики обладнані пандусами і це – заслуга Любові Свіріденко. Яна Зінкевич додала, що із доступністю ситуація у Чернівцях краща, ніж, скажімо, у Дніпрі.
Легендарна волонтерка-медик також поспілкувалася із журналістами.
- Якщо стану народним депутатом, я можу входити різних комітетів: і де соціальні питання, люди з інвалідністю, і де буде військова медицина, і де рівність прав. Обов’язково буду відстоювати забезпечення інфраструктурної бар’єрності для людей, і щоб це було не просто для "галочки". За ці останні п’ять років я звикла працювати і ні на що не звертати увагу. Я просто маю напрямок і до нього йду, не зупиняюся. Зараз є велика загроза реваншу проросійських сил. Одна із першочергових цілей – не дати цьому реваншу відбутися, максимально зберегти всі досягнення, які ми зробили за ці попередні роки. І, відповідно, коли ця загроза буде нівельована, я б хотіла приділити увагу соціальним питанням оскільки я людина, яка відноситься до кількох соціально-важливих категорій. Це і ветерани, і люди з інвалідністю, і батьки, які виховують своїх дітей самі, то я розумію проблеми кожної з цих категорій і хотіла б максимально покращити їхнє життя. Щойно я закінчила школу, як почалася війна, я стала медиком-добровольцем. Потім потрапила а аварію. Багато місяців провела у лікарню. Сама виховую донечку. Були зневіра і спроба суїциду, але завдяки допомозі психотерапевтів тепер живу нормальним життям.
Яна розповіла, чому обрала саме "Європейську солідарність" Петра Порошенка:
- Мені здається, що "Європейська солідарність", вона досягла оцього ідеалу рівності між кількістю досвідчених політиків, які уже проявили себе, і кількістю нових людей. Тому що запит на нових людей зараз великий. Серед 50-ки партійного – 26 досвідчених політиків і 24 – нові. У нас також дотримана гендерна квота. У 10-ці – 6 чоловіків і 4 жінки. Якщо загалом про всі списки, то у нас понад 30 відсотків – це жінки. Те, що мене тішить особисто, це єдина партія, яка має у першій прохідній частині людину з інвалідністю. Саме людину з інвалідністю по опорно-руховому апарату. Дуже важко вирішувати соціальні питання, які стосуються людей з інвалідністю, і маломобільних людей, тому що таких людей у нас багато. І при цьому не мати жодної людини з інвалідністю у Верховній Раді – це парадокс, це треба змінювати. Я соціально активна, мені є кому допомагати. А якщо людина з інвалідністю одна, без допомоги, хто допоможе їй? Такі речі треба змінювати і обговорювати на державному рівні. Навіть якщо не попаду у Верховну Раду, буду продовжувати свою активну громадську діяльність, буду продовжувати громадський контроль над діючою владою, брати участь у мирних зібраннях і висвітлювати свою позицію. Тому що до мене люди прислухаються, мені довіряють, мій голос щось означає.
Яна Зінкевич каже, багато людей вже зрозуміли свою помилку, що проголосували проти Порошенка:
- Проблема в тому, що багато людей не знає, що вибори будуть позачергові, що вони у липні. Не знають про ребрендинг нашої партії, що вона вже називається "Європейська солідарність". Тут дуже багато речей накладається одночасно. Якщо говорити за проєвропейські сили, деякі люди, наприклад, голосують за "Слугу народу", дійсно вважають, що вони проєвропейські. Це пов’язано з тим, що під час виборчої кампанії не було сформовано чіткої програми, були обриси і кожна людина домальовувала собі те, що хотіла. Коли прийде розуміння, буде важко. Проєвропейських партій у нас одиниці, з опозиціних зараз фактично тільки "Європейська солідарність". Люди, які голосували не так за Зеленського, як проти Порошенка, до них зараз приходить розуміння.
Матеріал розміщено на правах передвиборчої агітації
12-07-2019, 17:16
0
2 583