RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

6 липня
Свт. Германа. Мчч. Євстохія, Гая, Провія, Лолія і Урвана.

Святитель Герман, архієпископ Казанський


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святитель Герман, архієпископ Казанський, жив в XVI столітті, народився в місті Стариці, походив з давнього боярського роду Польових. В молоді роки Григорій (так його звали в миру) прийняв постриг в Іосифо-Волоколамському монастирі від ігумена Гурія, згодом святого архієпископа Казанського (+ 1563). (Святий Гурій був настоятелем обителі з 1542 до 1551 року.) У монастирі святої займався книгописанням, був близький з преподобним Максимом Греком, який жив там в ув'язненні. В .1551 році братія Старицького Успенського монастиря, дізнавшись про благочестя свого співвітчизника, обрала його архімандритом.



Вступивши в управління монастирем, святий Герман з пастирськими ревнощами піклувався про його благоустрій - як зовнішній, так і внутрішній. Для ченців він був зразком смиренності і лагідності. Він вмовляв всіх строго дотримуватися чернечі обов'язки, а для керівництва ввів в своїй обителі устав Преподобного Йосифа Волоцького (+ 1515).

Але через два з половиною роки архімандрит Герман залишив Старицький монастир, передавши начальство в ньому свого постриженик, священноінока Іова, згодом першого Патріарха Московському, подвижника і страждальця за Руську землю. Любов до відокремленим подвигам повернула його в рідний Волоколамський монастир, де святий Герман спасався як простий чернець. Коли ж у Москві з'явився новий єретик Матфей Башкін, який не визнавав Святих Таїн і заперечував віру в Святу Тройцю, святий Герман разом зі своїм батьком (який прийняв постриг в Волоколамській обителі з ім'ям Філофей) був викликаний на Московський Собор 1553 Собор засудив єретика Башкіна і постановив послати його для напоумлення в Волоколамську обитель до святого Германа, відомого святим життям ревнителя Христової віри.

У 1555 році, після підкорення Казані, там була заснована архієрейська кафедра, на яку призначили архієпископом колишнього ігумена Волоколамського монастиря святителя Гурія. Йому було доручено влаштувати в місіонерських цілях Успенську обитель в місті Свіяжську. Настоятелем нової обителі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Свіяжську за вказівкою святителя Гурія був призначений святий Герман. Був збудований кам'яний собор з дзвіницею і чернечі келії. Сам настоятель жив дуже скромно, в тісному келії під соборною дзвіницею. Святий Герман особливо піклувався про збирання монастирської бібліотеки.
Незабаром монастир його прославився широкою благодійністю і став центром освіти Казанського краю.

12 березня 1564, по представленні святителя Гурія, святий Герман був висвячений у єпископа Казанського. Нетривалий час його управління кафедрою відзначено турботою про побудову храмів і про освіту краю. У 1566 році святителя Германа викликав до Москви Іван Грозний і наказав обрати його на митрополичу кафедру. Святитель Герман спочатку відмовлявся від покладеного на нього тягаря. Цар не терпів заперечень, і святитель мав оселитися в митрополичих покоях до зведення в сан митрополита. Бачачи несправедливості з боку царського оточення, святитель Герман, вірний своєму пастирського обов'язку, спробував напоумити царя своїми умовляннями. - "Ти ще не зведений на митрополію, а вже відбираєш у мене свободу", - передав цар архієпископу через своїх улюбленців і наказав вигнати святителя Германа з митрополичого двору і тримати в Москві під наглядом. Близько двох років святитель пробув в опалі і 6 листопада 1567 помер. Його поховали в церкві Святителя Миколи Гостунського. На прохання жителів міста Свіяжськ, мощі святителя в 1592 році були перенесені з Москви в Свіяжський Успенський монастир. Гріб його зустрічав святитель Гермоген, тоді митрополит Казанський.

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-07-2019, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 074

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.