У львівському видавництві "Човен" вийшла друком книжка Тоні Джадта й Тімоті Снайдера "Роздуми про ХХ століття". Це інтелектуальний бестселер на світовому ринку і перша книжка знаного історика Тоні Джадта, що видана в Україні.
Як повідомляє molbuk.ua, презентувати видання до Чернівців приїхав Ігор Балинський, співзасновник видавництва "Човен", він також є засновником Школи журналістики УКУ. До дискусії був запрошений і чернівецький історик Андрій Мінаєв.
- Ми починаємо презентацію в різних містах і розпочали із Чернівців, - розповів Ігор Балинський. - Нашому видавництву вже три роки і ми видаємо лише репортажні книги та документалістику. Джадт - найцікавіший та, можна сказати, найнезручніший історик.
Історія Європи та США постає у книжці через біографію самого Джадта. Вже відомий українському читачу історик Тімоті Снайдер записав думки Тоні Джадта напередодні його смерті.
- Такі теми як комунізм та фашизм у цій книжці розкриті блискуче, - зауважив науковець ЧНУ ім.Ю.Федьковича Андрій Мінаєв. - Джадт добре знався на історії Центральної та Східної Європи.
У 2009 році Тімоті Снайдер сідав у потяг із Нью-Гейвену до Нью-Йорка, аби записати розмови з Тоні Джадтом. Він вже був прикутий до ліжка, але мав ясний розум.
- 8 місяців Снайдер записував рефлексії Тоні Джадта про 20 століття, - додав Ігор Балинський. - Йому йшлося про те, аби написати біографію Тоні Джадта через призму 20 століття. Ми очікуємо, що у вересні Тімоті Снайдер приїде на Форум видавців до Львова презентувати це видання. Треба сказати, що в Англії Джадт був незручним фахівцем. І коли він виїхав до США, сформувався там як історик. Він - єврей за походженням. І саме він наважився виступити проти окупації Ізраїлем певної частини території Палестини.Також Джадт добре знав дисидентський рух у Східній Європі, зокрема у Чехії та Польщі.
На презентації говорили і про те, хто такий публічний інтелектуал і чи до його думки прислуховуються. Андрій Мінаєв зазначив, що в Україні часто експертами називають людей, які написали одну статтю і не більше:
- У нас немає достатньої кількості згуртованих інтелектуалів, які могли би впливати на людей і суспільні події.
Ігор Балинський додав:
- Тих, кого ми вважаємо публічними інтелектуалами, у західному світі вони є медійними інтелектуалами. Під час нещодавнього Львівського медіа форуму перед учасниками виступав Савік Шустер. Він був дуже банальний, але людей прийшло багато, бо Шустер має медійну привабливість. Як на мене, сьогодні в Україні є трійка інтелектуалів, які мають свою послідовну позицію. Це Ярослав Грицак, Володимир Ярмоленко і Валерій Пекар.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-06-2019, 08:50
0
1 863