Депутати Чернівецької міської ради направили звернення до уряду щодо безпідставного відключення споживачів від газу.
Про це повідомила прес-служба Чернівнецької міської ради.
Депутати Чернівецької міської ради схвалили звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Антимонопольного комітету України, прокуратури Чернівецької області щодо безпідставного відключення ПАТ "Чернівцігаз" споживачів від мереж газопостачання.
У зверненні йдеться про те, що до Чернівецької міської ради звертаються мешканці багатоквартирних будинків м. Чернівці з приводу відключення будинків газопостачальним підприємством ПАТ "Чернівцігаз" після ліквідації аварійних ситуації, пов’язаних з витоками газу в газових мережах цих будинків.
ПАТ "Чернівцігаз" мотивує це тим, що відсутні акти розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін та договори на обслуговування внутрішньобудинкових мереж.
Разом з тим, відповідно до ст. 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" постачання та розподіл природного газу мають забезпечуватися безперервно, з гарантованим рівнем безпеки та якості.
Постачання та розподіл природного газу споживачу здійснюються відповідно до типового договору, затвердженого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Договір про постачання природного газу укладається лише в разі наявності у споживача або його постачальника договору про розподіл природного газу з відповідним оператором газорозподільної системи.
У разі відсутності договору на експлуатацію і обслуговування газорозподільної мережі постачальник послуг не має право припинити газопостачання побутовому споживачу.
Крім цього, відповідно до постанови НКРЕКП “Про затвердження Кодексу газорозподільних систем” оператор газорозподільної системи забезпечує укладення актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. Якщо йдеться про побутових побутових споживачів, то це має відбуватися протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.
Отже, вказані акти розмежування повинні укладати саме оператори газорозподільної системи та за їх безпосередньої ініціативи. Відсутність таких актів та договору на обслуговування внутрішньобудинкових мереж не є підставою для ненадання послуг з постачання та розподілу газу.
Депутати зазначили, що через безпідставне відключення мають бути притягнуті до відповідальності винні особи.
“Просимо вжити невідкладних заходів щодо вирішення ситуації, пов’язаної з безпідставним відключенням побутових споживачів від постачання газу у зв’язу з відсутністю актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін та договорів на обслуговування внутрішньобудинкових мереж, заборонити операторам ГРМ такі безпідставні відключення та притягнути винних осіб до відповідальності згідно чинного законодавства”, - зазначено у зверненні.
Нагадаємо, що наприкінці травня у Чернівцях від газопостачання було відключено понад 1,2 тисячі будинків.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-06-2019, 13:20
0
1 442