У Православній Церкві України основною богослужбовою мовою є українська, але національні меншини можуть використовувати в своїх громадах ту мову, яка є для них рідною і зрозумілою.
Про це Укрінформу сказав предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
"Так, як в державі є державна мова українська, так само в нашій Церкві основною богослужбовою мовою є українська мова. А інші національні меншини можуть використовувати в своїх громадах ту мову, яка є для них рідною і зрозумілою. Так, нещодавно ми навіть рукоположили архиєрея для грекомовних парафій. Є багато в Україні греків, які збираються на Службу і можуть молитися своєю зрозумілою мовою в нашій Помісній Українській Православній Церкві. Це зараз стосується і питання румуномовних парафій, які розміщуються на Буковині", - сказав владика.
Він розповів, що у складі Румунської Православної Церкви є парафії, які моляться українською мовою, вони складають україномовний вікаріат.
За словами Предстоятеля, в Української Церкви є бажання в майбутньому також створити вікаріат Української Православної Церкви для румуномовних парафій, таких налічується близько 150-ти на Буковині.
Митрополит наголосив, що вікаріат - складова тієї Церкви, на території якої вони канонічно розташовані, але мова богослужіння їхня, у даному разі - румунська.
"Якщо ми дійдемо згоди, домовимося з Румунською Православною Церквою, то ми будемо підтримувати таку модель. Зараз є парафії, які переходять до нас і просять зберегти їм слов’янську мову, і ми не створюємо для них перепон у цьому. Але проповідь у них буде українською мовою. Наприклад, у таких парафіях читання Євангелія може звершуватися українською мовою і паралельно слов’янською мовою попервах, а з часом, вже в майбутньому, громада поступово буде українізуватися", - пояснив Предстоятель.
Як відомо, раніше Румунська православна церква
заявила, що може визнати Православну церкву України в обмін на гарантії прав і свобод румуномовних церковних громад у Чернівецькій області, які зараз перебувають у віданні УПЦ МП.
"Для прийняття конкретного і правильного рішення на найближчій сесії Синоду пріоритет буде віддано тому, що в Україні нараховується 127 румунських православних парафій, особливо у районі Північної Буковини, у віданні Української Православної Церкви Московського Патріархату", - йдеться у повідомленні.
В Румунії вважають, що необхідно провести реальні консультації з цими румунськими православними, які стурбовані збереженням своєї етнічної та мовної ідентичності.
Румунська патріархія хоче отримати письмові запевнення від церковних і державних органів України в тому, що етнічна і мовна ідентичність цих румунів буде поважатися, і що ці румунські православні матимуть можливість об'єднатися в румунський православний вікаріат у складі ПЦУ і розвивати духовні стосунки з Румунським Патріархатом.
Митрополит Чернівецький і Буковинський
Данило заявив, що умови Румунської православної церкви, які вона висунула взамін на визнання Православної церкви України, є зрозумілими та прийнятними для обговорення.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
8-06-2019, 18:43
0
2 107