RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Арабам дуже подобаються наші вишиванки: чернівчанка допомогла створити у Йорданії  українське товариство


Вікторія Абу Кадум 20 років вже живе у Йорданії. До того вчилася у Чернівцях. Вона розповідає, як в Йорданії стала одним із співорганізаторів українського культурного товариства і як розповідає йорданцям про Україну.



Вікторія народилася у Чернівцях. Закінчила медичний ліцей у Чернівцях і вступила на хімічний факультет ЧНУ. У 18 років зустріла свого чоловіка, який родом з Йорданії. Тоді він закінчував Буковинський медичний університет. Вийшла заміж, залишила університет на другому курсі і переїхала у 2002 році до Йорданії.

"Я ще з дитинства писала вірші. Коли з’явилася сім’я, було не до того: у мене народилося п’ятеро дітей. Із подіями на Майдані в Україні у мене все перевернулося. Я почала писати вірші про Майдан. Перший вірш написала у 2014 році, коли загинув мій земляк – хлопець із Вижницької гімназії. Це був поштовх для серії віршів про війну і про Майдан", - каже Вікторія.

Багато віршів Вікторія присвятила пам’яті конкретних загиблих героїв. Завдяки цьому знайома з багатьма матерями загиблих героїв, із вдовами.
"Я живу тут і розумію, що, на жаль, нічим не можу допомогти матеріально, не можу підтримати армію. Бо так уже склалося у східних країнах, що працюють лише чоловіки. Та намагаюся підтримати словом. Стараюся тут, у Йорданії, дати зрозуміти, що відбувається в Україні", - розповідає жінка.

Майже 12 років Вікторія займалася сім’єю і мало куди виходила.



"У 2015 році мені зателефонували з посольства України в Йорданії, де я стояла на обліку, і розповіли, що хочуть створити парк йордансько-української дружби. Тому шукають українців, які висадять саджанці, що передали з України, – вербу, калину, бузок.
Я не могла тоді приїхати, бо мала річну дитину, але написала вірш про Україну і скинула на електронну пошту. Цей вірш надрукували на сторінці посольства. Після цього почалася моя співпраця з посольством України", - згадує Вікторія.

Арабам дуже подобаються наші вишиванки: чернівчанка допомогла створити у Йорданії  українське товариство


Тепер Вікторія – автор двох збірок віршів української мовою. Перша збірка віршів "Птахом перелітним" вийшла у 2017 році. Кошти на неї виділило Міністерство закордонних справ України. Другу книгу "Куди ж це ти, каче?" видала в українському видавництві у Косові.


У 2016 році у Йорданії відкрилося українське культурне товариство "Українська Хата в Йорданії". Вікторія стала одним із співорганізаторів і активісткою товариства.
"Я живу у Йорданії з 2002 року. Весь час тут активно працювали російські культурні товариства, а українського не було. Ми збиралися час від часу на українські вечори у посольстві. Після Майдану до українок у російських культурних товариствах почали дуже агресивно ставитися. Тому ми звернулися до посольства з ідеєю створити українське культурне товариство. До нас дослухалися, - розповідає Вікторія.

Арабам дуже подобаються наші вишиванки: чернівчанка допомогла створити у Йорданії  українське товариство


Українське культурне товариство назвали "Українська хата". Воно часто представлене на міжнародних виставках у Йорданії.
"Виконуємо номери українською мовою, готуємо українські страви, одягаємо український одяг. Арабам це дуже подобається. Мені мама вишила бісером буковинську сорочку, і на кожному такому заході до мене сходяться люди, щоби на неї подивитися, не вірять, що це зроблено руками. Часто запитують, скільки я хочу, щоби її продати", - розповідає Вікторія.

Своє українське культурне товариство Вікторія називає "українським куточком, який повертає у своє, рідне".

Арабам дуже подобаються наші вишиванки: чернівчанка допомогла створити у Йорданії  українське товариство


У себе вдома Вікторія теж не забуває про Україну. І хоч діти арабськомовні, але українську мову розуміють і добре знають український гімн.

" Я дітям читаю вірші українською, співаю пісень. Щороку моя донька вчить новий вірш Шевченка і вже знає їх чотири. Вчить і мої вірші. Старший син вміє читати українською, а завдяки караоке він вивчив український гімн. Всі інші діти навчилися цього від нього. Також син вивчив пісню про Майдан, "Пісню про рушник". У кожного є вишита сорочка. Двічі з дітьми приїжджала в Україну. Для них це гарний спогад", - говорить жінка.

Вікторія готує третю книгу лірики і зізнається, що хвилюється за долю України після виборів.
26-05-2019, 22:45
Коментарів 0 Переглядів 4 151


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.