RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

24 травня
Рівноапп. Мефодія і Кирила, учителів слов'ян. Сщмч. Мокія. Прп. Софронія.

Святих рівноапостольних Мефодія і Кирила, учителів Словенських

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святі рівноапостольні первоучителі й просвітителі слов'янські, брати Кирило і Мефодій походили зі знатної і благочестивої сім'ї, що жила в грецькому місті Солуні. Святий Мефодій був старшим із семи братів, святий Костянтин, саме так звали святого Кирила до прийняття чернецтва — наймолодшим. Святий Мефодій був спочатку у військовому званні і був правителем в одному з підлеглих Візантійській імперії слов'янських князівств. Пробувши там близько десяти років, святий Мефодій прийняв потім чернецтво в одному з монастирів на горі Олімп у Малій Азії. Святий Костянтин з малих років відрізнявся великими здібностями і вчився разом з малолітнім імператором Михайлом у кращих учителів Константинополя, зокрема у Фотія, майбутнього патріарха Константинопольського.



Після закінчення навчання, святий Костянтин прийняв священний сан і був призначений хранителем патріаршої бібліотеки при храмі святої Софії, але незабаром покинув столицю і таємно пішов у монастир. Повернений у Константинополь, він був призначений вчителем філософії у вищій Константинопольській школі. Через деякий час, святий Костянтин прийшов до свого брата на Олімп, проводячи час у безперервній молитві і читанні творінь святих отців. Невдовзі імператор визвав обох святих братів з монастиря і відправив їх до хазарів для євангельської проповіді. На шляху вони зупинилися на деякий час у місті Корсуні, готуючись до проповіді. Там святі брати дивовижним чином знайшли мощі священномученика Климента, папи Римського. Після цього вони відправились до хазарів, проповідуючи Євангельське вчення.

На шляху додому брати знову відвідали Корсунь і, взявши там мощі святого Климента, повернулися в Константинополь. Святий Костянтин залишився в столиці, а святий Мефодій здобув ігуменство в невеликому монастирі, неподалік від гори Олімп, де він трудився раніше. Невдовзі прийшли до імператора посли від моравського князя Ростислава з проханням надіслати в Моравію вчителів, які могли б проповідувати на рідній для слов'ян мові. Імператор викликав святого Костянтина, який з постом і молитвою взявся за новий подвиг.

За допомогою свого брата, святого Мефодія, він склав слов'янську азбуку і переклав на слов'янську мову книги, без яких не могло звершуватися богослужіння: Євангеліє, Апостол, Псалтир і вибрані служби. Після завершення перекладу святі брати відправилися в Моравію, де були прийняті з великою честю, і стали вчити богослужінню на слов'янській мові. Німецькі єпископи, які перебували в Моравському царстві, із заздрості успіхам святих Кирила і Мефодія звернулися в Рим.

Святі брати були покликані в Рим для вирішення цього питання. Взявши із собою мощі святого Климента, папи Римського, святі Костянтин і Мефодій відправилися в Рим. Дізнавшись про те, що святі браття несуть із собою святі мощі, папа Андріан з кліром вийшов їм назустріч. Святі брати були зустрінуті з пошаною, папа Римський затвердив богослужіння на слов'янській мові. Знаходячись у Римі, святий Костянтин захворів і незабаром прийняв схиму з іменем Кирило. Через 50 днів після прийняття схими, 14 лютого 869 року, рівноапостольний Кирило помер у віці 42 років. Папа наказав покласти мощі святого Кирила в церкві святого Климента, де від них стали звершуватися чудеса.

Після смерті святого Кирила папа, виконуючи прохання слов'янського князя Коцела, послав святого Мефодія в Паннонію, висвятивши його в архієпископа Моравії і Паннонії. У Паннонії святий Мефодій разом зі своїми учнями продовжував розповсюджувати богослужіння, писемність і книги на слов'янській мові. Двічі у святого Мефодія і німецьких єпископів виникали суперечки, аж до тюремного ув'язнення першого.

У черговий раз святитель Мефодій був викликаний до Риму, але виправдався перед папою і був знову повернутий у столицю Моравії - Велеград. Святитель передбачив день своєї смерті і помер 6 квітня 885 року у віці близько 60 років. Святитель був похований у соборній церкві Велеграда.

Священномученик Мокій

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святий Мокій жив в III столітті н. е. в місті Амфіполі, Македонія. Коли настали часи гонінь на християн при правителя Діоклетіані, православний пресвітер не злякався. Він продовжив нелегку працю настанови на шлях істини заблукалі душі ідолопоклонників.

Одного разу Мокій прийшов на святкування на честь язичницького божества в капище і закликав присутніх відректися від ідолопоклонства, покаятися і прийти до Господа. Його заарештували і доставили на суд місцевого правителя. Мокій сміливо визнав себе християнином. На численні погрози він відповів, що немає для нього кращої долі, ніж смерть за Спасителя.

Мокія вмовляли поклонитися ідолам у місцевому храмі. Але він покликав Ісуса і з його допомогою зруйнував ідоли. Його кинули в клітку з левами, але ті мирно лягли біля ніг Мокія. Потім його кинули у вогненну піч. Він вийшов з неї без жодного опіку. Городяни побачили ці чудеса і попросили правителя відпустити мученика. Той передбачав можливість заколоту і відправив Мокія у Візантію, де його обезголовили. Сталося це в 295 році.

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
24-05-2019, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 123

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі
Через теплу погоду тюльпани розквітли майже на 20 днів раніше


Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
Бандити стріляють у бандитів. Блог Ярослава Волощука
Нещодавній теракт у підмосков’ї здається став певною несподіванкою для головного терориста планети - путлера.
ВІДЕО Переглянути все відео

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.

Навіщо сушити голову марними переживаннями, якщо ще до настання свят встигаєте взяти участь у практичних майстер-класах із великодньої випічки на дріжджах та заквасці — "Пасхальна випічка – Panettone" та "Сучасні традиції Великодня" від професійної кулінарно-кондитерської школи Chef Arts School.