У Чернівцях небайдужі городяни, духовенство, чиновники, молодь, представники товариства політв’язнів та репресованих прийшли сьогодні урочисто вшанувати жертв політичних репресій.
Як передає коресондентка molbuk.ua, представники ПЦУ та УГКЦ провели молебен за загиблими. Згадували як тих, хто зазнав репресій багато років тому, так і сучасних політв'язнів Кремля.
- Ми думаємо, що система репресій викорінена назавжди, але це, на жаль, не так, – сказав архиєпикоп ПЦУ Онуфрій. – Бо і сьогодні українці перебувають у російських тюрмах. І дуже важливо їх всіх пам'ятати. Колись, аби позбавити людину всього, достатньо було її виселити з рідної домівки. Так просто і так складно.
А греко-католицький єпископ Йосафат Мощич додав, що після Львівського псевдособору 1946 року уся греко-католицька церква була репресована і зазнала переслідувань.
Багато людей прийшли із портретами репресованих буковинців. Це були і члени ОУН, і просто молодь, і адвокати. Одна жінка тримала у руках портрет черніванки Дарії Гузар.
Вона була донькою відомої громадської діячки Ольги Гузар та знаного у нашому місті лікаря Володимира Гузара. Сама Дарія навчалася у Парижі на художницю. Разом із чоловіком Орестом Чемеринським були розстрілняі у 1942 році і поховані у Бабиному яру. Родина чернівецьких Гузарів - родичі Блаженнішого Любомира Гузара.
Виконувач обов'язків голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк сказав, що багато років тому Європа повинна була бути згуртованішою і не допустити такої страшної трагедії українців. А мер Чернівців Олексій Каспрук нагадав, що всі ті, хто вчиняли репресії, потім падали у ту ж яму, яку копали для невинних жертв.
Спеціально до цього дня біля меморіалу встановили інсталяцію, над якою працював відомий чернівецький художник Анатолій Фурлет. Митець підготував її до акції Всесвітнього дня вишиванки "Вишиванка – одяг вільних". Робота художника минулого тижня експонувалася у Верховній Раді України. Надалі її зможуть побачити в інших містах, а наразі вона розташується у коридорі Чернівецької ОДА.
"Це ніби в’язнична камера, де ув’язнена вишиванка, - розповів Анатолій Фурлет. – З одного боку від вишиванки – дерево життя із червоними пташками. З другого – хрест, який зроблений з колючого дроту, біля нього прикріпені портрети відомих українців у вишиванках, які були колись ув’язнені, зокрема Василь Стус, та портрети полонених нашого часу. Над великою вишиванкою працювала моя невістка Надія Фурлет, бо це насправді не вишивка, а акриловий розпис".
На знак пам’яті про загиблих, всі запалили лампадки і поставили квіти до меморіалу.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
19-05-2019, 17:46
0
2 999