18 травня
Мц. Ірини. Прп. Якова.Свята великомучениця Ірина МакедонськаСвята Ірина жила в I столітті. Її хрестив апостол Тимофій, учень апостола Павла. Ірина сміливо проповідувати Христа серед жителів Македонії, за що піддавалася приниженням і стражданням.
Муки святої супроводжувалися чудесними знаменнями, які приводили багатьох до християнської віри. Свята Ірина, родом слов'янка, жила в другій половині I століття і була дочкою Ликинія, правителя міста Магеддона в Македонії. Ще в юності Ірина увірувала в Христа. Згідно з переказами, її хрестив апостол Тимофій, учень апостола Павла. Бажаючи присвятити своє життя Богові, свята Ірина відмовилася від заміжжя. Пізнаючи все глибше християнську віру, свята Ірина стала переконувати і батьків стати християнами.
Ликиній, батько Ірини, спочатку спокійно сприймав слова дочки, але потім розгнівався на неї, і коли вона відмовилася поклонитися ідолам, кинув її під ноги диким коням. Не торкнувшись мучениці, коні кинулися на Ликинія і задавили його до смерті. Коли ж за молитвами дочки-християнки він був повернутий до життя, то увірував у Христа сам і все його сімейство.
З ним також увірувало три тисячі язичників. Після цього свята мучениця Ірина стала сміливо проповідувати Христа серед жителів Македонії, за що багато разів піддавалася приниженням і стражданням. Муки Ірини супроводжувалися чудесними знаменнями, які приводили багатьох до віри в Христа. Коли Господь вказав Ірині день її кончини, вона пішла в одну гірську печеру біля міста Ефесу, вхід якої за її проханням, був завалений камінням.
На четвертий день її знайомі повернулися до печери і, відкривши її, не знайшли в ній тіла святої Ірини. Пам'ять святої Ірини дуже шанувалася в стародавній Візантії. У Царгороді в пам'ять святої Ірини були побудовані дивовижні храми.
Обретіння мощей преподобного Якова ЗалізноборовськогоБлагословення на чернече життя він отримав у Свято-Троїцькій обителі від преподобного Сергія Радонезького. Понад 20 років святий Іаков Залізноборовський жив пустельником у костромських лісах, звершуючи подвиги посту і молитви. Неподалік поселення Залізний Борок преподобний влаштував монастир, збудував храм на честь Різдва Іоанна Предтечі. У другій половині п'ятнадцятого століття під час татарських набігів ця обитель дала притулок багатьом знедоленим місцевим жителям. Донині Іаково-Залізноборовський монастир привертає увагу багатьох прочан. Серед його святинь особливо шануються мощі засновника цієї обителі.
Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тутЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
18-05-2019, 09:00
0
1 863