Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Новини Чернівців
1 921
0
18 травня
Мц. Ірини. Прп. Якова.


Свята великомучениця Ірина Македонська

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Свята Ірина жила в I столітті. Її хрестив апостол Тимофій, учень апостола Павла. Ірина сміливо проповідувати Христа серед жителів Македонії, за що піддавалася приниженням і стражданням.



Муки святої супроводжувалися чудесними знаменнями, які приводили багатьох до християнської віри. Свята Ірина, родом слов'янка, жила в другій половині I століття і була дочкою Ликинія, правителя міста Магеддона в Македонії. Ще в юності Ірина увірувала в Христа. Згідно з переказами, її хрестив апостол Тимофій, учень апостола Павла. Бажаючи присвятити своє життя Богові, свята Ірина відмовилася від заміжжя. Пізнаючи все глибше християнську віру, свята Ірина стала переконувати і батьків стати християнами.

Ликиній, батько Ірини, спочатку спокійно сприймав слова дочки, але потім розгнівався на неї, і коли вона відмовилася поклонитися ідолам, кинув її під ноги диким коням. Не торкнувшись мучениці, коні кинулися на Ликинія і задавили його до смерті. Коли ж за молитвами дочки-християнки він був повернутий до життя, то увірував у Христа сам і все його сімейство.

З ним також увірувало три тисячі язичників. Після цього свята мучениця Ірина стала сміливо проповідувати Христа серед жителів Македонії, за що багато разів піддавалася приниженням і стражданням. Муки Ірини супроводжувалися чудесними знаменнями, які приводили багатьох до віри в Христа. Коли Господь вказав Ірині день її кончини, вона пішла в одну гірську печеру біля міста Ефесу, вхід якої за її проханням, був завалений камінням.

На четвертий день її знайомі повернулися до печери і, відкривши її, не знайшли в ній тіла святої Ірини. Пам'ять святої Ірини дуже шанувалася в стародавній Візантії. У Царгороді в пам'ять святої Ірини були побудовані дивовижні храми.

Обретіння мощей преподобного Якова Залізноборовського

Благословення на чернече життя він отримав у Свято-Троїцькій обителі від преподобного Сергія Радонезького. Понад 20 років святий Іаков Залізноборовський жив пустельником у костромських лісах, звершуючи подвиги посту і молитви. Неподалік поселення Залізний Борок преподобний влаштував монастир, збудував храм на честь Різдва Іоанна Предтечі. У другій половині п'ятнадцятого століття під час татарських набігів ця обитель дала притулок багатьом знедоленим місцевим жителям. Донині Іаково-Залізноборовський монастир привертає увагу багатьох прочан. Серед його святинь особливо шануються мощі засновника цієї обителі.

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

10:40
Голова НБУ пояснив, чому треба робити перехід із «копійок» на «шаги» під час війни
10:29
У Чернівцях відновлюють опалювальний сезон
10:20
В Україні відчутно похолодає: коли знизиться температура та випаде сніг
10:13
У центрі Чернівців обмежать рух: подробиці від міськради
10:00
Росія вночі атакувала дронами з трьох напрямків: як відпрацювала ППО
09:40
Соцвиплати 2025. Як оформити допомогу на дитину з тяжким захворюванням, якій не встановлено інвалідність
09:20
ЗСУ просунулися на важливій ділянці фронту: подробиці ISW
08:59
Росіяни тиснуть на Покровському напрямку, за добу відбито 80 атак - Генштаб

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм