RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

3 травня
Прпп. Феодора і Трихіни. Свтт. Григорія і Анастасія.

Преподобний Феодор Трихина

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Преподобний Феодор Трихина народився в багатій константинопольській сім'ї. В юності він пішов у пустинну обитель у Фракії і прийняв чернецтво. Преподобний був суворим посником, носив тільки одну грубу, колючу волосяницю, від чого і був прозваний Трихиною, тобто "Волосяничним". Цим ім'ям був названий і монастир, в якому він подвизався. За життя преподобний творив багато чудес і зцілень. Після смерті від його святих мощей витікало цілюще миро, яке виліковувало багато хвороб і виганяло нечистих духів. Час життя преподобного Феодора невідомий.



День пам’яті Анастасія Синаїта

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святий Анастасій подвизався на горі Синай. Він зійшов на патріарший престол після Домна Молодшого за царювання Юстиніана Великого (527 – 565 рр.).

В той час поширювалася єресь автартодокетів, яка виникла на основі єресі монофізитів. Автартодокети стверджували, що плоть Христова не відчувала страждань та не підкорялася природним потребам і що Христос таким самим чином вживав їжу та пиття до свого розп’яття та воскресіння, як і після воскресіння, коли являвся Своїм учням.

Єресь автартодокетів з’явилася в Константинополі, і до неї приєднався цар Юстиніан. Через це в Церкві виникла велика смута, і Константинопольський Патріарх Євтихій, що виступив проти єресі, був скинутий з престолу.

Проти цього лжевчення боровся і святий Патріарх Анастасій, обізнаний зі Святим Письмом та непохитний у православній вірі. Всі зусилля єретиків схилити Анастасія на свій бік залишилися марними.

З цією метою вони зверталися і до царя, проте безуспішно, оскільки святий сам у письмовому вигляді викрив Юстиніана. Крім того, Анастасій писав послання в усі області Сирії і закликав священиків та мирян бути вірними Православ’ю. Також і в самій Антиохії він щодня повчав народ остерігатися єресі.

Тоді цар Юстиніан розгнівався на Патріарха Анастасія і хотів позбавити його престолу, однак в цей час відчув наближення своєї кончини. На смертному одрі Юстиніан покаявся в єресі та заповів повернути із заслання святого Патріарха Євтихія. Після цього в Церкві відновився мир.

Невиконаний задум Юстиніана здійснив його племінник Іустин Молодший (565 – 578 рр.). Він зійшов на царський престол після свого дядька і, намовлений єретиками, звів наклеп на Анастасія. Святитель був звинувачений у даремній траті церковних грошей.

Дехто говорив, що коли святий сходив на патріарший престол, то Іустин чекав від нього подарунка золотом. Проте Анастасій йому нічого не дав, бо розсудив, що духовний сан здобувається не за гроші, а подається благодаттю Святого Духа. Відтоді Іустин зненавидів святого і згодом, будучи царем, скинув його з престолу.

Після Анастасія Антиохійською Церквою управляв благочестивий Патріарх Григорій, ігумен Фаранської обителі. Коли ж Григорій скінчався, на святительський престол був повернутий Анастасій, який 23 років провів у вигнанні. Це було за царювання святого Маврикія (582 – 602 рр.).

Святий Патріарх Анастасій листувався з Римським папою Григорієм (Двоєсловом), який щиро зрадів поверненню Анастасія на патріарший престол. Папа Григорій писав, що широка ріка, яка колись залишила сухий антиохійський кам’янистий ґрунт, нині знову повернулася в своє русло і напуває собою долини, які омиває.

Також Григорій сказав про Анастасія, що він має позолочені голубині крила – любов до Бога та ближнього. На цих крилах піднімається Свята Церква і перевищує все земне.

Через шість років після свого повернення на святительську кафедру, в 14-й рік царювання Маврикія, святий Анастасій відійшов до Господа. Він управляв Атиохійською Церквою з 561 р. по 572 р. і з 596 р. по 601 р.

Після нього на патріарший престол зійшов інший Анастасій, який згодом був убитий іудеями та шанувався віруючими як Христовий мученик.

В цей самий день святкується пам’ять ще одного Анастасія Синаїта, який був ігуменом Синайської гори та скінчався за царювання Іраклія (610 – 641 рр.)

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
3-05-2019, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 010


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.