Народний депутат Григорій Тіміш утримався під час голосування за проект закону про забезпечення функціонування української мови як державної, бо вважає, що ухвала у такій редакції "частково звужує права національних меншин".
Про це Тіміш повідомив сьогодні у коментарі кореспонденту molbuk.ua
Зокрема, він нагадав, що є єдиним представником румуномовної меншини України у Верховній Раді. Нардеп каже, що пропонував 12 правок до закону, які є необхідними для румуномовних українців, які проживають на території Чернівецької області, проте парламентарі не дослухались до його прохань.
"Є ряд моментів, які не враховані у законі. Мені шкода, що нас, етнічних румунів Буковини, не чують. Так уже історично склалося, що коли в парламенті розглядається питання нацменшин, які проживають на кордоні з Європейським союзом, їх чомусь "перемішують" з питанням русифікованих територій, земель українських етносів, русифікованих за часи Радянського союзу", – сказав Тіміш.
Він додав, що історія буковинських румунів та бессарабських молдован має 400-500 річну давнину, тож до них треба ставитись як до європейських мов".
"Я подавав свої правки – їх було 12, і вони стосувалися трактування деяких моментів, які потрібні для нацменшин, які компактно проживають на Буковині і в Новоселицькому та Герцаївському районах. Ці правки стосуються саме їхніх потреб – щоб не звужували ці потреби. Бо там, де вони компактно проживають, вони, відповідно законсервували свій колорит і власні культурні цінності. Тому є потреба зберегти, так би мовити, їхню материнську мову", – повідомив Г. Тіміш.
Нардеп сказав, що дві його правки були враховані редакційно, а інші ж – не затвердили.
"На жаль, до мене не дослухались. Тож мені потрібно було приймати рішення з повагою до українців мого округу. Саме тому я утримався", – сказав Григорій Тіміш.
"Цим я хочу показати, що інколи треба дослуховуватись хоча би до одного-єдиного представника румуномовної меншини України в парламенті", – продовжив він.
Раніше повідомлялося, що сьогодні Верховна Рада України
ухвалила резонансний закон про українську мову.
Четверо народних депутатів з Чернівецької області
не підтримали цей проект закону.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-04-2019, 16:22
0
4 680