RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Вибори ректора ЧНУ: хто претенденти, і що вони обіцяють

Міністерство освіти 18 квітня офіційно оприлюднило список кандидатів на посаду ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Серед претендентів на посаду: доктор фізико-математичних наук, професор Олег Ангельський, доктора юридичних наук, доцент Микола Боднарук, доктор фізико-математичних наук, професор Роман Петришин.

"Чернівецький національний університет – демократична інституція. У нас будуть справжні вибори. Є рівноцінні претенденти. І наш найголовніший спільний обов’язок – забезпечити максимально велику явку нашої спільноти на вибори", – сказав голова виборчої комісії із проведення виборів ректора Петро Пацурківський.



Загальна кількість виборців, які мають право голосувати на виборах ректора 25 квітня, становить 1648 осіб. Вибори відбудуться з 09.00 до 15.00 у Мармуровій залі. Бюлетені для таємного голосування видаватимуть за документом, що посвідчує особу.

У два етапи (висунення претендентів і таємне голосування) відбувалися вибори представників студентів для голосування на виборах ректора.

Біографії кандидатів

Вибори ректора ЧНУ: хто претенденти, і що вони обіцяють


Олег Ангельський народився 5 травня 1957 року в селі Селятин Путильського району. Інженер-оптик, доктор фізико-математичних наук, професор (1991), академік АН ВШ України. Заслужений діяч науки і техніки України. Перший українець, що був нагороджений премією імені Галілео Галілея.

У 1979 році закінчив Чернівецький університет. У 1979–1982 навчався в аспірантурі Чернівецького державного університету за спеціальністю "Оптика". З 1982 працює в Чернівецькому університеті. У 1983 захистив кандидатську дисертацію в Інституті фізики Академії наук України. В 1990 захистив докторську дисертацію за спеціальністю "Оптика" в Саратовському державному університеті.

Автор понад 300 статей в рейтингових міжнародних журналах, автор і співавтор 6 монографій, опублікованих в США. Ініціатор і організатор входження України до Європейського оптичного товариства з 2009. Заслужений діяч науки і техніки України, дійсний член Американського оптичного товариства (OSA), дійсний член Європейського оптичного товариства, дійсний член Міжнародного товариства інженерів-оптиків, дійсний член Інституту фізики Великої Британії.

Що обіцяє

- "Заборонити забороняти" в університеті будь-яку конструктивну ініціативу та самодіяльність.

- Виробити політику університету щодо покращення якості підготовки

фахівців, а також запровадження персональної відповідальності директорів інститутів та деканів факультетів за реалізацію цієї політики.

- Розробити стратегічний план розвитку ЧНУ на 2019-2025 роки.

- Розробити програму стимулювання високопродуктивної праці.

Вибори ректора ЧНУ: хто претенденти, і що вони обіцяють


Роман Петришин – доктор фізико-математичних наук, професор, перший проректор Чернівецького національного університету.

Народився 20 березня 1953 року в селі Котиківка Городенківського району Івано-Франківської області. Після закінчення Городенківської СШ №2 в 1970 році вступив на перший курс математичного факультету Донецького університету, а в 1971 перевівся на математичний факультет Чернівецького університету. 3 1975 року після закінчення університету працював асистентом, старшим викладачем, а з 1986 року доцентом кафедри диференціальних рівнянь Чернівецького університету. В 1977 році без відриву від виробництва вступив до acпipaнтypи, а в 1981 році захистив кандидатську дисертацію.

У 1993 році вступив у докторантуру при Інституті математики НАН України, а в 1995 році захистив докторську дисертацію.

У 1999-2005 роках – декан математичного факультету, а з квітня 2005 року – перший проректор Чернівецького університету.

У 2000 році нагороджений знаком "Відмінник овіти України", заслужений діяч (2007р.). Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2008 року.

Опублікував понад 120 наукових праць, серед яких дві монографії.

Що обіцяє

- Забезпечити високий рівень іміджу ЧНУ, популяризувати досягнення університету в різних сферах.

- Заснувати асоціацію випускників університету, максимально залучаючи їхні знання, досвід.

- Завершити створення сучасного інформаційного середовища університету (кабінету студента, єдиної мережі Wi-Fi)

- Створити сучасний музей університету та його атрибутику.

- Заохочувати впровадження новітніх технологій у навчальний процес.

Вибори ректора ЧНУ: хто претенденти, і що вони обіцяють


Микола Боднарук – доктор юридичних наук, доцент, завідувач кафедри приватного права, юридичного факультету Чернівецького національного університету. Народився 6 вересня 1958 року у селі Ковалівка Коломийського району.

У 1986 році здобув спеціальність "Педіатрія" у Чернівецькому медичному інституті.

У 1996 отримав диплом зі спеціальності "Правознавство" в ЧНУ.

У 1994 став доцентом юридичного факультету ЧНУ.

У 1996 захистив кандидатську дисертацію у Національному медичному університеті імені академіка А. Богомольця.

У 2015 захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук у Національній академії наук України, Інституті держави і права ім. В.Корецького.

З 2015 року – завідувач кафедри приватного права юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
У науковому здобутку три монографії та 20 статей у наукових виданнях.

Що обіцяє

- Проводити онлайн-опитування науково-педагогічних працівників, співробітників і студентів для забезпечення зворотних управлінських рішень.

- Створити систему внутрішнього університетського електронного документообігу.

- Створити наглядову раду за фінансово-господарською діяльністю університету.

- Сприяти розвитку органів студентського самоврядування через належне фінансування їхньої діяльності.

- Розробити систему фінансової підтримки професорсько-викладацького складу, аспірантів і докторантів з високими показниками науково-дослідної роботи.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
19-04-2019, 12:33
Коментарів 0 Переглядів 3 331

Теги -

Руслан Запаранюк підписав меморандум про співпрацю Чернівецької ОВА та Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

34-річний чернівчанин не впорався з керуванням автомобіля "Opel Corsa" та допустив зіткнення з деревом

Наразі проводять роботи з відновлення електропостачання у Хотинській та Глибоцькій дільницях
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Наберіться терпіння, інакше вам стане зле. Блог Ярослава Волощука
Не часто доводиться звертатися до послуг лікарів
Виготовляють «кікімори» та маскувальні сітки. Блог Надії Будної
Чернівецький політехнічний коледж допомагає українській армії
ВІДЕО Переглянути все відео

Чому важливо захистити власне житло, як вибрати охоронну компанію й не поплатитися за власну байдужість, ми розпитали у чернівецьких фахівців підрозділу швидкого реагування "Тигр".

У Приватному вищому навчальному закладі "Буковинський університет" відбувся[i] Благодійний культурно-мистецький марафон "Борітеся – поборете!".

У Чернівцях дистанційно опанувати німецьку мову, відшліфувати вимову та граматику допоможуть у Центрі німецької мови, який є офіційним партнером Goethe-Institut.
• Теги