15 квітня
Прп. Тита чудотворця. Мчч. Полікарпа, Амфіана і Єдесія.
Преподобний Тит, чудотворецьПреподобний Тит чудотворець з юних років присвятив себе чернечому життю. Подвизався він в IX столітті в Студійському монастирі поблизу Константинополя. Посницькими подвигами, чистотою життя і лагідною вдачею преподобний Тит заслужив загальну любов братії і на їх прохання був рукоположений на пресвітера.
Гаряча віра спонукала преподобного мужньо відстоювати православне шанування ікон під час іконоборських гонінь. За доброчесне життя він удостоївся від Бога дару чудотворення. Святий відійшов до Господа у глибокій старості.
Мучеників Полікарпа, Амфіана, ЕдесиСвяті мученики Амфіан і Едеси були рідними братами. Вони жили в місті Патарі (Лікійська провінція) в родині міського правителя-язичника. Для навчання язичницьким наук їх відправили в місто Віріт.
Там брати увірували в Христа і стали полум'яними Його послідовниками.
Святі брати покинули своїх батьків-язичників і пішли в Кесарію Олександрійську, де знайшли собі наставника, пресвітера Памфіла, і під його керівництвом стали удосконалюватися в духовному житті, перебуваючи в молитві і вивченні священних книг.
У той час за наказом імператора Максиміана (305 - 313), - ревного язичника і жорстокого гонителя християн, - всі жителі міста Кесарії повинні були здійснювати громадські жертвоприношення.
Рятуючись від ідолослужіння, багато християн змушені були ховатися в потаємних місцях. Ховалися і святі Амфіан з Едеси.
Коли правитель міста Кесарії повинен був принести жертву ідолам, святий Амфіан безбоязно увійшов в храм, взяв за руку правителя, який стояв біля язичницького жертовника, і став переконувати його залишити помилки і увірувати в Христа.
За наказом імператора хапають святого Амфіан, жорстоко побили його і кинули до в'язниці. Два дня виводили мученика на суд, де били залізними прутами і палили на тілі пучки льону, облиті маслом. Мужнього юнака, твердо сповідав віру Христову, кинули з каменем на шиї в море. Раптово піднялася сильна буря, тіло мученика було винесено хвилями на берег, і християни зробили його поховання. Брата мученика Амфіан святого Едеси також піддали мукам, а потім відправили на мідні рудники.
Через кілька років святого Едеси звільнили і відправили в Олександрію. Там він дізнався про безмірною жорстокості до християн імператора Іероклія і сміливо викрив його. Святого Едеси стали мучити і, подібно братові, втопили (+ 306).
Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тутЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-04-2019, 09:00
0
1 298