Сьогодні, 11 квітня відбулося відкриття Центру стимуляційної медицини та інноваційних технологій Буковинського державного медичного університету (БДМУ).
Як розповів ректор БДМУ Тарас Бойкук кореспондентці molbuk.ua, у центрі будуть навчатися студенти та лікарі на післядипломному етапі.
"Студенти матимуть змогу, завдяки інноваційним технологіям, манекенам тощо удосконалювати свої навички у будь-якій галузі медицини. Тут відпрацьовуватимуть різноманітні практичні навички: реанімаційні заходи, невідкладна медицина. Усі ці маніпуляції проходитимуть пі наглядом викладачів", - розповів Тарас Бойкук.
Центр забезпечить навчання та удосконалення прктичної підготовки студентів, лікарів-інтернів та практикуючих лікарів. Він створений за європейськими стандартами. Більше 50-ти викладачів БДМУ проходили стажування з технологій стимуляційного навчання у шести країнах світу.
Центр є багатопрофільним та мультидисциплінарним. Устаткування дозволяє моделювати симуляційні сценарії з акушерства та гінекології, педіатрії, анестезіології та реаніматології, внутрішньої медицини, хірургії тощо.
Загальна площа центру – 2410 квадратних метри. Для центру було закуплено сучасне симуляційне обладнання, якого досі не було: робот-симулятор дорослої людини, новонародженої дитини, імітації пологів, манекени для проведення ін'єкцій, манекени, на яких студенти будуть практикувати та удосконалювати навички серцево-легеневої реанімації.
Ремонтні роботи, облаштування обладнання тощо тривало пів року.
Як викладачі, так і студенти такому центру дуже раді і кажуть, що завдяки сучасному обладнанню у студентів буде ще більше ентузіазму вивчати медицину.
Є кабінети-реанімації, в яких студенти будуть навчатися проводити реанімаційні дії. До того ж, поки декілька студентів будуть удосконалювати свої навички на практиці, інші матимуть змогу спостерігати за цим через великі вікна, замість стіни.
Як розповіли викладачі, це так звані, конференц-аудиторії, в яких студенти, за овальним столом, обговорюватимуть свої дії та проводитимуть теоретичні заняття.
Студенти радіють таким можливостям та сучасному обладнанню. Навіть встигли дати імена манекенам.
"Ми вже встигли провести декілька пар тут, нам дуже подобається, це надзвичайний рівень! Ми б сюди ходили частіше. Ми вже мали пару у цьому центрі вчора і разом з групою обирали ім'я манекену – це в нас Георгій", - розповідає студентка 4 курсу спеціальності "Лікувальна справа" Галина.
Тішиться симуляційним центром і студентка 6 курсу спеціальності "Педіатрія" Вікторія Кіранчук.
"Це дуже круто, що з’явився такий симуляційний центр. Завдяки йому ми зможемо удосконалити свої навички, зрозуміємо краще алгоритм роботи. Матимемо змогу відпрацювати більш точно свої дії, відшліфовувати їх і в реальному житті, коли будемо приймати справжні пологи не розгубимося", - каже Вікторія.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
11-04-2019, 20:23
0
3 786