У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області інформують, що впродовж першого кварталу 2019 року до бюджету роботодавці та підприємництво області сплатили 740,6 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Це на 55,7 млн. грн. більше за очікуваний показник, повідомляє ОДА.
А порівняно з січнем-березнем минулого року, забезпечено приріст надходжень на 142,9 млн. грн. Лише у березні поточного року на соціальні гарантії направлено 248,2 млн грн ЄСВ.
У відомстві відзначають, що позитивній динаміці сплати єдиного соціального внеску сприяли як ріст мінімальної заробітної плати так і дійове проведення інформаційної кампанії, спрямованої на детінізацію ринку праці та підвищення рівня заробітної плати найманих працівників.
Також фіскали звертають увагу бізнесу, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.
Крім того, у разі несплати роботодавцем єдиного внеску, найманому працівникові такі періоди не зараховуються до страхового стажу.
Також, фіскали нагадують, що єдиний соціальний внесок – це основне джерело наповнення пенсійного фонду та фондів соціального страхування. У 2019році мінімальний страховий внесок фізичних осіб-підприємців та фермерських господарств на квартал складає 2754,18 грн. (918,06 грн.*3)., ставка ЄСВ на доходи найманих працівників – 22%, максимальна величина бази нарахування внеску – 15 розмірів мінімальної зарплати.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram