6 квітня
Поминання померлих. Прп. Захарії. Свт. Артемія. Прав. Якова.
Преподобний Захарія, посник Києво-ПечерськийУ Печерському монастирі існує розповідь про Захарія, ченця Печерського. Під час ігуменства блаженного Никона два чоловіки з Києва Сергій та Іоанн, побачивши біля чудотворної ікони Пресвятої Богородиці ясне світло, домовилися бути друзями. Перед смертю Іоанн доручив свого неповнолітнього сина Захарію Сергію, дав йому тисячу гривен сріблом і сто гривен золотом для того, щоб він віддав Захарію, як той виросте. Досягнувши 15-літнього віку, Захарій попросив у Сергія свою спадщину. Сергій відповів йому, що його батько все своє багатство роздав бідним і йому нічого не залишив. Захарія просив дати половину або навіть третю частину залишеного йому батьком спадку. Але Сергій відмовив йому. Тоді юнак примусив його поклястися перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці. Сергій погодився і почав неправдиво клястися, що він не брав грошей. Божа Матір не допустила його до ікони, щоб він її поцілував. Тоді Сергій почав кричати і просити: "Преподобні отці, Антонію і Феодосію, не губіть мене, моліться до Пресвятої Діви Марії, щоб помилувала мене". Він сказав, де знаходиться срібло і золото. Посланці принесли закритий ящик. Коли його відкрили, то знайшли там дві тисячі срібних гривен і двісті гривен золотом. Гроші подвоїлися. Захарія віддав усі гроші тодішньому ігумену Іоанну для потреб монастиря, а сам постригся в ченці. Він узяв собі за правило до смерті не їсти нічого вареного й печеного, а лише зерно та овочі після заходу сонця. Мав дар виганяти з людей злих духів. Преподобний у видіннях часто бачив Ангелів з якими і сподобився жити на Небі. Упокоївся в монастирі. Його нетлінні мощі знаходяться в Дальніх печерах . В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано: "Радуйся, Захарію, бо для бісів ти страшним був, а для ангелів співбесідником явився, з ними перед престолом Тройці стоїш".
Преподобний Захарія чернець
Преподобний Захарія чернець за своє особливе піклування про жебраків і подорожніх був прозваний "відкритим". У друкованій Мінеї його пам'ять позначена як "преподобного отця нашого Захарії" - звідси помилковий поділ в месяцеслові Захарії і преподобного Захарії ченця.
Святого АртеміяБлаженний Артемон батьківщиною мав Селевкію, град Писидійський, у ньому ж народжений і вихований був. Чесне проходив життя у дні святих апостолів, які благовістуванням Христовим вселенну просвітлювали. Коли ж дійшов у той град святий апостол Павло, виявився Артемон-муж серед усіх громадян наче світильником, що добрими ділами світив, йому ж не годиться критися під сподом. Його, у Христовій вірі утвердженого і божественної премудрости сповненого, апостол святий Павло пастирем і учителем людям поставив, хіротонізувавши його першим єпископом Селевкії Писидійської. Той же, добре і богоугодно дорученою йому паствою управляючи, був для всіх пристанню спасення: для вдів, і сиріт, і жебраків найкращим опікуном, душ і тіл чудотворним лікарем — і всі дні життя свого добре і богоугодно провадив, у старості глибокій закінчивши життя.
Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тутЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-04-2019, 09:00
0
2 064