Поки Центральна виборча комісія проводить підрахунок голосів виборців у першому турі виборів президента України, редакція molbuk.ua пропонує пригадати, як Чернівецька область голосувала за різних кандидатів на посаду глави держави у всі попередні роки.
1 грудня 1991 року відбулися перші в історії незалежної України вибори президента України. На них використовувалася система абсолютної більшості. У разі відсутності кандидата, що набрав абсолютну більшість від числа тих, що взяли участь у виборах, передбачався 2-й тур, у якому б змагалися двоє, що набрали найбільше голосів. Але другий тур не знадобився. Леонід Кравчук посів 1-ше місце у всіх регіонах, за вийнятком трьох областей Галичини, де переміг В'ячеслав Чорновіл.
Чернівецька область опинилась у списку тих регіонів, більшість виборців у яких підтримала кандидатуру Леоніда Кравчука – 43,56% виборців тоді проголосували за нього. У той же час 42,67% буковинців, які прийшли на вибори, проголосували за В’ячеслава Чорновола. Водночас Левко Лук’яненко отримав 4,40% підтримки жителів Чернівецької області.
У 1994 році в Україні відбулися дострокові вибори президента України. На них також використовувалася система абсолютної більшості. Вибори проведені достроково після досягнення компромісу між президентом і Верховною Радою. Виконувач обов'язків президента Леонід Кравчук втратив президентство на користь колишнього прем'єр-міністра Леоніда Кучми.
Чернівецька область на цих виборах найактивніше підтримала кандидатуру Кравчука. У другому турі за нього проголосував 61,8% виборців, у той час як за його конкурента Кучму – 35,3%.
Треті вибори президента відбулись у 1999 році (31 жовтня — перший тур і 14 листопада — другий тур).
За підсумками голосування у другому турі, 73,21% виборців Чернівецької області підтримали кандидата Леоніда Кучму. Натомість, 21,4% буковинців проголосував за лідера комуністів Петра Симоненка.
Наступні президентські вибори відбулись у 2004 році. Вони були проведені 31 жовтня, 21 листопада та 26 грудня 2004-го. На останніх етапах результати були оскаржені між лідером опозиції Віктором Ющенком і тодішнім прем'єр-міністром Віктором Януковичем з Партії регіонів. Вибори проходили у вкрай напруженій політичній атмосфері, із звинуваченнями в упередженості ЗМІ, залякуванні виборців і отруєнні кандидата Ющенка.
У повторному другому турі, який відбувся 26 грудня 2004 року, жителі Чернівецької області віддали більшу перевагу кандидату в президенти Віктору Ющенку. Зокрема, за нього тоді проголосували 79.75% (506 824 осіб). Натомість за Януковича проголосували 17,4% виборців у Чернівецькій області.
17 січня 2010 року відбулись наступні чергові вибори президента.
Спочатку їх призначили на 25 жовтня 2009 року, але ця дата була оскаржена чинним президентом України Віктором Ющенком у Конституційному Суді. Після того, як Конституційний Суд визнав таке рішення протиправним, Верховна Рада призначила вибори на нову дату.
Тоді більша частина жителів Чернівецької області підтримала на виборах кандидата Юлію Тимошенко, яка в регіоні отримала результат 66,47%, у той час, коли Янукович здобув на Буковині 27,64 % підтримки. Ще 4,11% буковинців на виборах проголосували "проти всіх".
Через чотири роки в Україні відбулися позачергові вибори президента України, на яких у першому турі главою держави був обраний Петро Порошенко.
Виборці Чернівецької області дали йому 56,72% підтримки, у той час, як за Юлію Тимошенко проголосували 18,84% виборців. Третє місце на виборах на Буковині здобув Олег Ляшко – 10,5%.
Нагадаємо, попередні результати першого туру виборів президента України у Чернівецькій області можна переглянути тут.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.