Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Новини Чернівців
1 133
0
6 березня
Прп. Тимофія. Свтт. Євстафія та Георгія.

6 березня, Преподобний Тимофій, що в Символах (795)

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Преподобний Тимофій пустинник, родом італієць, з юних років трудився в монастирі, званому "Символи" в Малій Азії, при горі Олімп. Архімандритом обителі був преподобний Феоктист. Святий Тимофій був його учнем і товаришем за навчанням преподобного Платона, сповідника Студійного (+ 814; пам'ять 18 квітня).



Дійшовши до вищих ступенів духовної досконалості, він отримав від Бога дар зцілення хвороб і вигнання нечистих духів. Багато років преподобний провів у відлюдництві, поневіряючись по пустелях, горах і лісах, день і ніч підносячи молитви до Господа Бога. Помер він в глибокій старості, у 795 році.

Святитель Євстафій, архієпископ Антіохійський

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святитель Євстафій, архієпископ Антіохійський (323 - 331) народився в Сіді Памфілійського у другій половині III століття. Він був єпископом міста Берії, користувався любов'ю і повагою народу і за клопотанням пастви був возведений отцями I Вселенського Собору (325) на Антіохійську кафедру.

Святитель Євстафій був глибоко освіченою Богословом, а також відрізнявся великими знаннями в науках світських. Коли на Сході стала розповсюджуватися єресь Арія, який не визнавав єдиносущності Сина Божого з Отцем, святитель Євстафій ревно боровся - усно і письмово - за чистоту Православної віри. У 325 році святим рівноапостольним царем Костянтином Великим (306 - 337) був скликаний I Вселенський Нікейський Собор. Першим головою на цьому Соборі був святитель Євстафій. Собор засудив вчення Арія і виклав Православне сповідання в Символі віри. Несамовитого Арія, як назвав його святитель Євстафій, не побажав відмовитися від свого омани, і його однодумців Собор, позбавивши сану, відлучив від Церкви. Проте серед єпископів, які підписали Нікейський Символ, були і такі, які співчували єресі Арія і підписали акти Собору не за переконанням, а боячись відлучення. Після Собору почалися їх підступи проти святителя Євстафія. З великою хитрістю вони добилися його згоди на скликання в Антіохії Помісного Собору. Підкупивши одну блудницю, вони намовили її з'явитися на Собор з грудним немовлям і лжесвідчити про те, що батьком немовляти є святитель Євстафій. Порушуючи Апостольські правила про те, що звинувачення на священнослужителя слід приймати при підтвердженні двох свідків, аріани оголосили святителя Євстафія позбавленим влади. Він без суду був відправлений на заслання, у Фракію. Але хибність звинувачення незабаром відкрилася: тяжко захворівши після наклепу, жінка розкаялася, закликала кліриків і в присутності багатьох людей сповідала свій гріх. Проте до цього часу святий Костянтин Великий помер, і на престол вступив його син Констанцій (337 - 361), який розділяв єретичні погляди Арія і покровительствував аріанським єпископам. Святитель Євстафій і на засланні так само ревно боровся за Православ'я. Помер на засланні, в місті Филипах або Траянополі, в 337 році.

II Вселенський Собор, що відбувся в 381 році в Константинополі підтвердив Православний Символ віри, який так ревно захищав святитель Євстафій. Аріанське псевдовчення було ще раз віддане анафемі як єресь.

В 482 р. мощі святителя Євстафія з честю були перенесені з Филип в Антиохію до великої радості антиохійців, які не переставали почитати і любити свого Патріарха-сповідника.

Святителя Євстафія шанували великі святителі IV століття Василій Великий, Іоанн Золотоустий, Афанасій Александрійський, Епіфаній Кіпрський, Анастасій Синаїт і Ієроним. Відомий церковний історик єпископ Феодорит Кирський називає святителя Євстафія стовпом Церкви і благочестя, нарівні зі святителем Афанасієм Александрійським та іншими єпископами, головними поборниками Православ'я.

Святитель Георгій, єпископ Амастридський

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святитель Георгій єпископ Амастридський походив з міста Кромни, поблизу міста Амастриди біля Чорного моря. Благочестиві і знатні батьки його Феодор і Мігефуса дали йому хорошу освіту, духовну і світську. Святий Георгій віддалився до Сирікийських гір, прийняв чернецтво і став вести суворе подвижницьке життя під керівництвом відлюдника. Після смерті старця святий Георгій поселився в чернечій обителі у Вонісі, і там продовжував свої подвиги. Після смерті єпископа міста Амастриди він був вибраний кліром і народом в єпископа і рукопокладений в Константинополі архиєпископом Тарасієм (784 - 806; пам'ять 25 лютого). Прибувши до Амастриди, святитель Георгій невпинно повчав свою паству, піклувався про прикрасу храмів, був захисником вдів і сиріт, кормителем жебраків і всім виявляв приклад Богоугодного життя. Силою молитви він відігнав від міста Амастриди сарацин, що спустошували її околиці; позбавив від смерті безневинно засуджених в місті Трапезунті амастридських купців. Святитель Георгій упокоївся мирно - 16 березня - серед своєї пастви в часі правління імператора Никифора I (802 - 811).

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм