Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Новини Чернівців
1 150
0
6 березня
Прп. Тимофія. Свтт. Євстафія та Георгія.

6 березня, Преподобний Тимофій, що в Символах (795)

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Преподобний Тимофій пустинник, родом італієць, з юних років трудився в монастирі, званому "Символи" в Малій Азії, при горі Олімп. Архімандритом обителі був преподобний Феоктист. Святий Тимофій був його учнем і товаришем за навчанням преподобного Платона, сповідника Студійного (+ 814; пам'ять 18 квітня).



Дійшовши до вищих ступенів духовної досконалості, він отримав від Бога дар зцілення хвороб і вигнання нечистих духів. Багато років преподобний провів у відлюдництві, поневіряючись по пустелях, горах і лісах, день і ніч підносячи молитви до Господа Бога. Помер він в глибокій старості, у 795 році.

Святитель Євстафій, архієпископ Антіохійський

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святитель Євстафій, архієпископ Антіохійський (323 - 331) народився в Сіді Памфілійського у другій половині III століття. Він був єпископом міста Берії, користувався любов'ю і повагою народу і за клопотанням пастви був возведений отцями I Вселенського Собору (325) на Антіохійську кафедру.

Святитель Євстафій був глибоко освіченою Богословом, а також відрізнявся великими знаннями в науках світських. Коли на Сході стала розповсюджуватися єресь Арія, який не визнавав єдиносущності Сина Божого з Отцем, святитель Євстафій ревно боровся - усно і письмово - за чистоту Православної віри. У 325 році святим рівноапостольним царем Костянтином Великим (306 - 337) був скликаний I Вселенський Нікейський Собор. Першим головою на цьому Соборі був святитель Євстафій. Собор засудив вчення Арія і виклав Православне сповідання в Символі віри. Несамовитого Арія, як назвав його святитель Євстафій, не побажав відмовитися від свого омани, і його однодумців Собор, позбавивши сану, відлучив від Церкви. Проте серед єпископів, які підписали Нікейський Символ, були і такі, які співчували єресі Арія і підписали акти Собору не за переконанням, а боячись відлучення. Після Собору почалися їх підступи проти святителя Євстафія. З великою хитрістю вони добилися його згоди на скликання в Антіохії Помісного Собору. Підкупивши одну блудницю, вони намовили її з'явитися на Собор з грудним немовлям і лжесвідчити про те, що батьком немовляти є святитель Євстафій. Порушуючи Апостольські правила про те, що звинувачення на священнослужителя слід приймати при підтвердженні двох свідків, аріани оголосили святителя Євстафія позбавленим влади. Він без суду був відправлений на заслання, у Фракію. Але хибність звинувачення незабаром відкрилася: тяжко захворівши після наклепу, жінка розкаялася, закликала кліриків і в присутності багатьох людей сповідала свій гріх. Проте до цього часу святий Костянтин Великий помер, і на престол вступив його син Констанцій (337 - 361), який розділяв єретичні погляди Арія і покровительствував аріанським єпископам. Святитель Євстафій і на засланні так само ревно боровся за Православ'я. Помер на засланні, в місті Филипах або Траянополі, в 337 році.

II Вселенський Собор, що відбувся в 381 році в Константинополі підтвердив Православний Символ віри, який так ревно захищав святитель Євстафій. Аріанське псевдовчення було ще раз віддане анафемі як єресь.

В 482 р. мощі святителя Євстафія з честю були перенесені з Филип в Антиохію до великої радості антиохійців, які не переставали почитати і любити свого Патріарха-сповідника.

Святителя Євстафія шанували великі святителі IV століття Василій Великий, Іоанн Золотоустий, Афанасій Александрійський, Епіфаній Кіпрський, Анастасій Синаїт і Ієроним. Відомий церковний історик єпископ Феодорит Кирський називає святителя Євстафія стовпом Церкви і благочестя, нарівні зі святителем Афанасієм Александрійським та іншими єпископами, головними поборниками Православ'я.

Святитель Георгій, єпископ Амастридський

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святитель Георгій єпископ Амастридський походив з міста Кромни, поблизу міста Амастриди біля Чорного моря. Благочестиві і знатні батьки його Феодор і Мігефуса дали йому хорошу освіту, духовну і світську. Святий Георгій віддалився до Сирікийських гір, прийняв чернецтво і став вести суворе подвижницьке життя під керівництвом відлюдника. Після смерті старця святий Георгій поселився в чернечій обителі у Вонісі, і там продовжував свої подвиги. Після смерті єпископа міста Амастриди він був вибраний кліром і народом в єпископа і рукопокладений в Константинополі архиєпископом Тарасієм (784 - 806; пам'ять 25 лютого). Прибувши до Амастриди, святитель Георгій невпинно повчав свою паству, піклувався про прикрасу храмів, був захисником вдів і сиріт, кормителем жебраків і всім виявляв приклад Богоугодного життя. Силою молитви він відігнав від міста Амастриди сарацин, що спустошували її околиці; позбавив від смерті безневинно засуджених в місті Трапезунті амастридських купців. Святитель Георгій упокоївся мирно - 16 березня - серед своєї пастви в часі правління імператора Никифора I (802 - 811).

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

01:45
Сім найпоширеніших проблем з пральною машинкою: причини та що робити
01:30
Скористайтеся цим способом, щоб швидко прийти у форму до літа
01:15
Як оновити квартиру до весни без витрат: п'ять дієвих порад
01:00
Яка користь від кефіру для організму: учені виявили несподівану властивість продукту
00:45
Які сири є найкориснішими для здоров'я: дієтологи назвали п'ять фаворитів
00:30
Коли обрізати яблуні навесні: не пропустіть цей час для рясного врожаю
00:15
Топ-2 типи їжі для здоров'я: які продукти треба терміново додати у свій раціон
03 квітня, 2025
23:55
Гороскоп на завтра 4 квітня: Скоріпонам - несподіваний прибуток, Левам - успіх

Колонка

Читають Коментують
"Це аферист, який використовує приміщення міста і не платить гроші", - мер Чернівців про керівника волонтерського штабу
25 060
Смертельна ДТП в Австрії, у якій загинули українці: серед загиблих є троє жінок з Буковини
13 120
Волонтери заявили, що "Клічук спить і бачить", як їх виселити із приміщення у центрі Чернівців. У мерії прокоментували
11 085
Пенсіонерів звільнили від сплати податку: що відомо
10 833
На Україну чекає аномальне літо: синоптики попередили про "кліматичний удар"
10 163
У центрі Чернівців під час ремонту пошкодили водопровідну мережу
6 170
Такий молодий... Загинув захисник із Буковини Віталій Кадищук
5 919
На Буковині горіла майстерня: рятувальники розповіли подробиці
5 071
У Чернівцях рятувальники витягли водійку, затиснуту в авто під час ДТП
5 055
У Чернівцях обирали керівника "Ветеран-Хабу": збори завершилися суперечкою - фото
4 754

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм