У Чернівцях приватний підприємець має намір за безцінь викупити приміщення у центрі міста.
Про це йдеться у дописі Центру реформ та розвитку у Facebook, пише molbuk.ua
У публікації йдеться про схему, за допомогою якої у Чернівцях за майже 100 тисяч гривень можуть віддати підприємцеві Русланові Гемблюку під приватизацію приміщення площею 38,8 кв.м. на вулиці Поштовій, 3.
Зазначається, що підприємець наразі є орендарем цього приміщення. У 2017 році виконавчий комітет Чернівецької міськради надав йому згоду на здійснення невід’ємних поліпшень за рахунок власних коштів. Погоджена сума на здійснення невід’ємних поліпшень складала 31 239 гривень.
"13 березня 2018 року комісія прийняла пред'явлені роботи по здійсненню поліпшень без зауважень. Було прийнято робіт на погоджену граничну суму 31 239 грн. Цього було достатньо, щоб зарахувати дані витрати в суму викупу в процесі приватизації даного приміщення", - йдеться у повідомленні.
Водночас у Центрі реформ та розвитку пояснили, що визначена ринкова вартість цього приміщення, яка буде враховуватись при приватизації об’єкту, становить 97 349 гривень.
"Це експертна вартість приміщення в центрі міста площею 38,8 кв.м.! Сума здійснених невід’ємних поліпшень – 31239 грн. Тобто, що ми маємо, прийняті невід’ємні поліпшення орендованого приміщення складають 32,09 % від експертної вартості об’єкта оренди", - йдеться у повідомленні.
Також зазначається, що згідно Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" № 2269-VIII від 18.01.2018р., орендар одержує право на викуп орендованого майна (будівлі, споруди, нежитлового приміщення) за ціною, визначеною за результатами незалежної оцінки, якщо:
• орендар здійснив поліпшення орендованого майна, які неможливо відокремити від об’єкта без заподіяння йому шкоди, в розмірі не менш, як 25% ринкової вартості майна, визначеної суб'єктом оціночної діяльності для цілей оренди майна.
"Отож, що було зроблено в даному приміщенні для того щоб стати його майбутнім власником за ціною 97349 грн, за мінусом ремонтних робіт на суму 31239 грн.:
- Ремонт штукатурки стін, 18 кв.м.;
- Ремонт паркетних підлог, 25,4 кв,м.;
- Ремонт віконних блоків, 2 шт, 5,7 кв.м.;
- Ремонт дверних блоків, 3 шт, 4,18 кв.м.;
- Заміна електропроводки, 59 м.;
- Заміна трубопроводів водопроводу, 1,5 м.;
- Заміна трубопроводів каналізації, 2,0 м.", - йдеться у повідомленні Центру реформ та розвитку.
"Але, будь-хто, просто зробивши ремонтні роботи, не може отримати право на подальший викуп приміщення. Спочатку рішенням виконавчого комітету потрібно взяти приміщення в оренду, потім рішенням того ж виконавчого комітету погодити здійснення невід’ємних поліпшень і зарахувати їх в подальшу ціну викупу. І тут діє принцип – СВІЙ, СВОЇМ, ПО СВОЄ…", - повідомляється у Facebook-дописі.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
26-02-2019, 20:56
0
6 369