У Чернівецькій області торік облавтодор спільно зі службою автодоріг відремонтували майже 60 кілометрів трас за 180 мільйонів. За словами Олександра Левченка, начальника управління ЖКГ Чернівецької ОДА, у 2018 році було завершено сорок запланованих об’єктів.
Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
На ще чотири не вистачило фінансування, тож роботи продовжать цьогоріч.
Згідно із даними сайту державних закупівель, у січні-лютому обласна Служба автодоріг оголосила тендер на поточний середній ремонт доріг у чотирьох напрямках.
"Грошей на все не вистачить"Так, на ділянку траси сполученням Житомир-Чернівці планують витратити 78 мільйонів гривень. Трохи більше 18 мільйонів коштуватимуть роботи на автошляху Криворівня-Чернівці через Вижницю і Сторожинець.
Ремонт дороги до КПП "Руська" та під’їзду до КПП "Шепіт" потягне орієнтовно на 38 мільйонів.
Заплановано також відремонтувати під’їзди до контрольно-пропускних пунктів "Росошани" та "Кельменці" за майже 20 мільйонів.
У Службі автомобільних доріг області повідомили, що на ремонт доріг у 2019 році Буковина отримає 228 мільйонів за державною програмою. Ще 116 мільйонів залишилось від "митного експерименту".
Та чиновники вже визнають: грошей на всі об’єкти традиційно забракне.
– 75 мільйонів плануємо витратити на ремонт двох мостів та ділянки між ними у селі Розтоки Путильського району, які постраждали ще під час повені 2008 року. Щоправда, аби завершити їх, потрібно 182 мільйони гривень, тож цього року завершити цей об’єкт не вдасться, – каже в.о. начальника обласної служби автодоріг Юрій Бучка. – До кінця лютого затвердимо проектно-кошторисну документацію, потім запустимо тендерні процедури та знайдемо підрядника. Так само і з капітальним ремонтом під’їзду до контрольно-пропускного пункту "Порубне". На 5,1 кілометра потрібно 252 мільйони гривень, ми маємо лише 75.
"На латання ям – 10 мільйонів"П’ятдесят мільйонів планують витратити на ремонт ділянки Рингач-Припруття.
180 мільйонів необхідно, аби завершити будівництво моста в селі Маршинці на Новоселиччині, зруйнованого повінню ще 2008 року. До кінця лютого мають завершити проектно-кошторисну документацію.
Також на поточний рік заплановано продовження ремонту зруйнованого моста через річку Сірет у Сторожинці. За словами Ю. Бучки, через те, що підрядник не завершив ремонт вчасно, Служба автодоріг подала до суду та шукає іншого підрядника. Новий тендер на добудову моста оголосять цього року.
Крім того, поремонтують так званий Судилівський спуск у напрямку Вижниці, завершать ремонт ділянки за селом Коровія та відрізок від Усть-Путили до Путили.
Попри це, дорожники не припиняють всіювати автошляхи області новими латками. На аварійний ямковий ремонт планують використати щонайменше десять мільйонів гривень.
Як пояснив Юрій Бучка, насамперед лататимуть ями завглибшки п’ять сантиметрів і більше, адже вони загрожують безпеці руху.
До речіЗа 2018 рік управлінням патрульної поліції області було винесено 29 протоколів за неутримання доріг в неналежному стані. За два місяці 2019 року до суду скерували ще п’ять протоколів. Патрульні також надіслали 56 вимог балансоутримувачам доріг щодо усунення аварійності.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-02-2019, 20:20
0
4 687