Сьогодні, 15 лютого, у світі відзначають Міжнародний день онкохворої дитини.
За словами завідувача кардіоонкоревматологічного відділення обласної дитячої клінічної лікарні Михайла Гнатюка, онкологічна захворюваність дітей на Буковині дедалі більше зростає, повідомляє прес-служба обласного центру здоров’я.
"Якщо у 2017 році до нас у відділення поступили 24 пацієнта із вперше виявленою онкологічною патологією, то 2018-го їх було вже 38. Це діти різного віку: від семи місяців до 18 років. Причому із загальної кількості вперше виявлених торік онкохворих, майже у кожної другої дитини було діагностовано пухлину головного мозку", – наводить дані М. Гнатюк.
Основну причину їх стрімкого зростання М. Гнатюк вбачає у тотальному захоплення дітей гаджетами. Тим більше, що ще 2015 р. Всесвітня організація охорони здоров’я довела їх канцерогенний вплив зокрема на головний мозок.
"Прикро констатувати, проте майже 90% хворих діток поступають до нас у занедбаному стані, з онкопатологією 3-4 стадії, які дуже важко піддаються лікуванню. Тому батькам потрібно більше уваги приділяти здоров’ю своїх дітей", – радить головний дитячий онколог області.
Лікар радить насамперед обмежити дітям час користування гаджетами і щоби вони більше перебувати на свіжому повітрі, займалися спортом. Дітям потрібно приймати вітаміни, а споживання ними напівфабрикатів звести до мінімуму. Кожні півроку їх слід обстежуватися у педіатрів та сімейних лікарів, з такою ж періодичністю проходити УЗД-дослідження. Адже будь-якому захворюванню краще запобігти чи своєчасно виявити, що значно підвищує ефективність лікування.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-02-2019, 14:49
0
22 444