У перинатальному центрі у Чернівцях тривають ремонті роботи. Але ніхто не гарантує, що вони закінчаться цього року. А тим часом вартість будівельних робіт щороку зростає, пише molbuk.ua.
У 2013 році, коли почалася реконструкція чернівецького пологового будинку №1 у перинатальний центр, вартість проекту становила 79 мілйьонів гривень. За п’ять років кошторис зріс майже на понад 80 мільйонів гривень.
На перинатальний центр вже витратили 116 мільйонів гривень. А загальна кошторисна вартість будівництва 161 мільйон гривень.
"На рахунку ОДА 27 мільйонів гривень, але чекаємо сесії, щоби ці кошти виділили на перинатальний центр. Впродовж усього часу працює той самий підрядник ПП "Промбудсервіс-Косів". Наразі на об’єкті працює 15-20 людей. На сьогодні виконано 60 відсотків будівельних робіт. Але на складах ще стоїть медичне обладнання, яке не змонтоване. Робитимуть монтаж наприкінці і по сумі це четверта частина робіт", - каже з інженером з технічного нагляду департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Чернівецької ОДА Віталій Шанкович.
Чому дорожчає вартість проекту? Пояснення банальне - виявляється у проект не була внесена значна частина робіт. От намалювали проект реконструкції перинатального центру, але там, наприклад, не передбачили ремонту сходових клітин. І таких недоліків є чимало. Намагалися зекономити, а вийшло навпаки.
У перинатального центрі повністю замінено всі вікна та внутрішні двері. Поставлені протипожежні двері. Замінені всі системи електропостачання, зробили нову систему теплопостачання. Ставлять нову трансформаторну підстанція, яку купили після внесення змін у проект. Роблять місце під нову дизельну підстанцію.
"Зміни у проект вносяться часто. Наприклад, за час будівництва у нас додалося відеоспостереження та інтернет. Внизу приміщення додали рентгенкабінет. А це все додало нові витрати електрики. Тому встановлюємо потужні трансформаторні підстанції, проводимо нові силові кабеля", - пояснює Віталій Шанкович.
Вже демонтували ліфти, які тут встановили ще у 1977 році.
"Вони у жахливому стані. Майстри боялися їх демонтовувати, бо думали, що обірвуться. Зіржавіло все, - каже Віталій і просить не фотографувати цей металолом. – А при цьому у проекті заміна ліфітів не була передбачена. Зрештою їх вирішили замінити, а це п’ять ліфтів".
На сходах мед закладу вже всюди поклали плитку. На п’ятому та четвертому поверхах вже майже завершені будівельні роботи. А у частині палат почали класти лінолеум.
"Буде встановлена спеціальна система водопостачання. Мережі для неї вже прокладено. Вся вода буде фільтруватися через систему фільтрації, закуплена в Америці. На кожному поверсі будуть бювети, з яких братимуть воду, - каже Віталій.
Сучасні пожежні гідранти, економні батареї. Вентиляційна система, встановлена на горищі, завдяки якій у бокси з вулиці буде подаватися тепле повітря. Фахівці переконують перинатальний центр буде найсучаснішим в області.
Віталій Шанкович розказує, які недоліки були у проекті по фасаду.
"Цього року стикнулися із проблемою, що під дахом утворюються великі бурульки. Ремонту покрівлі даху про проекту немає. Що робити? Вирішили зробити підігрів водостічних труб та ринв. Підігрів здійснюватиметься взимку автоматично. Датчик реагуватиме на наявність снігу і відігріватиме труби. Бурульки не будуть утворюватися, а вода стікатиме по водостічній трубці", - пояснює фахівець.
З підігрівом у перинатальному центрі також буде пандус для швидкої допомоги до приймального віділення.
"Швидка допомога буде заїжджати пандусом прямо до дверей, - каже Віталій. - Але щоби взимку пандус не замерзав, теж вирішили зробити його з підігрівом".
Щодо завершення робіт у перинатальному центрі цього року відповідь фахівців традиційна – якщо буде фінансування, тоді встигнуть.
Довідка
Кошторисна вартість перинатального центру по рокам:
2013 р. – 79, 2 млн. грн.
2016 рік – 116, 3 млн. грн.
2018 рік – 161,3 млн. грн.
Для завершення будівництва необхідно 45,2 млн. грн.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
10-02-2019, 19:59
0
3 856