Чернівецька міська рада має намір створити нову структурну одиницю – управління національної пам’яті та декомунізації.
Відповідний проект рішення сьогодні зареєстрував депутат міськради від "Свободи" Назар Моклович, пише molbuk.ua
Розгляд цього питання очікується на черговій сесії міськради, яка відбудеться 28 березня 2019 року.
У проекті документу пропонується з 28 березня 2019 року утворити управління національної пам’яті та декомунізації Чернівецької міської ради з чисельністю 7 штатних одиниць.
Водночас у проекті положення про це управління зазначається, що структурна одиниця "проводить політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу в м. Чернівцях та забезпечує надання оцінки тоталітарним та окупаційним режимам XX століття в м. Чернівцях, діям кланово-політичних угруповань, примусовим депортаціям, політичним репресіям, політичним агітаціям спрямованим на дискримінацію українського національно-визвольного руху, діям організаторів і виконавців таких злочинів, а також наслідкам їх дій для м. Чернівців, як невід’ємної частини України".
Окрім того, у проекті положення управління окреслено основні завдання структурного підрозділу:
Забезпечення на території міста Чернівці реалізації політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу.
Надання оцінки тоталітарним режимам XX століття в Україні, масовому голоду 1946-1947 років, примусовим депортаціям, політичним репресіям, політичним агітаціям спрямованим на дискримінацію українського національно-визвольного руху, діям організаторів і виконавців таких злочинів, а також наслідкам їх дій для м. Чернівці, як невід’ємної частини України.
Надання Чернівецькій міській раді пропозицій щодо формування політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу та національної свідомості громадян з урахуванням багатонаціонального складу населення міста Чернівці.
Організація всебічного вивчення в м. Чернівцях історії українського державотворення, етапів боротьби за відновлення державності.
Здійснення комплексу заходів з увічнення пам’яті чернівчан, учасників українського визвольного руху, Української революції 1917-1921 років, воєн, масового голоду 1946-1947 років та політичних репресій, осіб, які брали участь у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також в антитерористичних операціях.
Проведення комплексної оцінки діяльності тоталітарних режимів в м. Чернівцях, висвітлення інформації про наслідки такої діяльності.
Проведення аналізу та оцінки тоталітарних, кланово-партійних зав’язків в м. Чернівцях та їх вплив на соціально-економічний розвиток міста.
Організація дослідження історичної спадщини та сприяння інтеграції в українське суспільство національних меншин;
Популяризація в м. Чернівцях історії України, її видатних особистостей.
Формування у чернівчан патріотизму, національної свідомості, активної позиції.
Повний текст проекту рішення можна переглянути тут.
Нагадаємо, минулого року депутат Моклович пропонував демонтувати меморіальну дошку заслуженому журналісту України Володимиру Пелеху.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram