У Чернівецькій області тих вчителів, які не пройдуть сертифікацію, із роботи звільняти не будуть.
Про це повідомила кореспонденту molbuk.ua Ірина Ісопенко, заступниця директора департаменту освіти ОДА.
"Вона є добровільною і не впливає на результат чергової атестації чи присвоєння категорії", – каже освітянка.
"До департаменту жодних скарг від учителів на нововведення не надходило, адже ми почали говорити про сертифікацію ще минулого року, коли
прийняли відповідний закон. Сертифікація не повинна відлякувати, бо і далі буде добровільною. Вчитель, який вважає, що відповідає найвищим вимогам, володіє певними методиками, які варто запроваджувати, крім зарплати, зможе отримувати і надбавку, і підвищити професійний рівень. Це
має стимулювати", – переконує І. Ісопенко.
У департаменті наголошують, що власне етап сертифікації ще не розпочався, а про плюси і мінуси говорити зарано.
Зареєструватися на сертифікацію можна з 15 січня до 1 лютого.
Що таке сертифікація?"
Сертифікація – це певний вид роботи, який має на меті виявити і заохотити вчителів із високим рівнем педагогічної майстерності, що запроваджують нові методики навчання, а також нові освітні технології і зможуть їх надалі поширювати. Поки що це пілотний проект. Цього року по всій Україні у ньому візьме участь понад тисяча вчителів початкових класів", - сказала вона.
За словами Ірини Ісопенко, сама сертифікація буде складатися із таких етапів: спершу майстерність учасників будуть оцінювати експерти, потім самооцінювання та незалежне тестування на знання предмета.
У Чернівецькій області двадцять шість вчителів початкових класів зможуть зареєструватися у 2019 році для проходження сертифікації. Це максимальна кількість.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, скільки
отримуватимуть зарплати вчителі, які пройдуть сертифікацію.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
31-01-2019, 21:08
0
1 608