RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

24 січня
Преподобного Феодосія Великого


Преподобний Феодосій Великий, спільних житій начальник

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Преподобний Феодосій Великий народився близько 424 року в Могаріонському поселені (Каппадокія, Мала Азія) в сім'ї благочестивих батьків Проересія і Євлогії. З дитинства наставлений у вірі і благочесті, він вже отроком став читцем в храмі і відрізнявся прекрасним голосом, мистецтвом читання і знанням Священного Писання.



Святий Феодосій в 451 році відправляється до Єрусалиму. Шлях його лежав через Антиохію, де він сподобився благословення преподобного Симеона Стовпника (+ 459 р.). Прозорливий угодник Божий, ніколи раніше не бачивши святого Феодосія, привітав його, назвавши на ім’я, і передбачив, що в майбутньому він стане великим подвижником. Досягнувши Єрусалиму, святий Феодосій почав вчитися чернечим трудам у старця прп. Лонгина Стовпника. Після декількох років старець благословив святому Феодосію поселитися при новоствореному храмі недалеко від Єрусалиму. Незабаром до святого почали стікатися люди у пошуках духовних повчань. Слава обтяжувала преподобного Феодосія, і він віддалився в печеру, де, за переданнями, ночували три волхви, що йшли з дарами до Вифлеєму. Преподобний Феодосій подвизався в пустелі більше тридцяти років, проводячи час в молитві і пості; він не вживав хліба, харчувався тільки фініками, корінням і травами.

Подвиг його став відомий, і у преподобного з'явилися учні. Спочатку їх було сім. Коли число учнів преподобного Феодосія примножилося, вони почали просити преподобного про заснування монастиря. Преподобний узяв кадило з холодним вугіллям і пішов по пустелі, молитовно звертаючись до Господа з проханням вказати місце нової обителі. На угодному Господу місці кадило чудовим чином зайнялося. Незабаром тут виникла знаменита Лавра преподобного Феодосія. У монастирі був прийнятий спільножительний устав. Душевне заспокоєння в ньому знаходили не тільки ченці, але і миряни – подорожні, жебраки, хворі й убогі. Господь чудесним чином, за молитвами преподобного Феодосія, примножав запаси Лаври, так що їх вистачало і на братію, і на безліч мандрівників, які знаходили їжу в Лаврі під час голоду.

Всього в Лаврі преподобного Феодосія було 700 учнів. Багато хто з них став згодом засновниками різних монастирів, прославилися чернечими подвигами.

В правління імператора Анастасія (491 – 518 рр.) розповсюдилася єресь Євтихія і Севера, або так звана єресь акефалитів, причому до єретиків прилучився і сам імператор. Намагаючись привернути на свою сторону святого Феодосія, Анастасій послав в дар Лаврі багато золота, але преподобний Феодосій з учнями залишилися вірними Православ'ю, а імператорові направили послання, рішуче осуджуючи єресь. Анастасій у відповідь на послання відмежувався від єретиків, але змирився ненадовго. Після того, як, не дивлячись на похилий вік, святий Феодосій зробив подорож до Єрусалиму, де публічно анафематствував єретиків, імператор заслав преподобного в ув'язнення. Але незабаром гонитель помер і святий Феодосій повернувся в свою обитель, де дожив до глибокої старості.

Ще за життя святий Феодосій сподобився від Господа дару багатьох чудотворінь: за молитвами святого Феодосія отримували зцілення жінки, у яких діти народжувалися мертвими; до молитовної допомоги преподобного зверталися люди, що потрапили в бурю на морі, терпіли напад диких звірів і комах. У віці 105 років, призвавши за три дні до смерті трьох своїх улюблених учнів (що стали вже єпископами), преподобний Феодосій відійшов до Господа (+ 529 р.). Тіло святого було з честю поховано в печері поблизу Лаври.

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
24-01-2019, 09:01
Коментарів 0 Переглядів 1 112


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.