26 і 27 січня, а також 3 лютого у Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. О.Кобилянської відбудеться прем'єра вистави "Трагедія бунту" за мотивами роману П.Мирного "Хіба ревуть воли, як ясла повні?".
Про це на прес-конференції повідомив директор-художній керівник театру Юрій Марчак, передає molbuk.uа.
"Я радий, що зібралася така творча група, яка організовує цю прем'єру. Автором інсценізації та режисером-постановником вистави є Петро Колісник. Художник-постановник вистави - Петро Магратій. Композитор та автор музики для п'єси Володимир Шнайдер", - розповів Юрій Марчак.
"Я не відкрию великого секрету, коли скажу, що ми живемо у дуже складному часі, коли ламаються стереотипи, коли дуже багато політичних дебатів відбувається. Коли ми з таким важким натиском відстоюємо свою країну, свою ідентичність. І коли в театрі з'являються ті чи інші твори, вони мають перегукуватися з тими почуттями, які ми маємо. Тому, що ми кожного дня стаємо перед вибором. І всі ми бачимо, що живемо у кривді у тій чи іншій мірі. І повертаючись до твору "Хіба ревуть воли, як ясла повні", який був написаний під час реформ. Під час таких перемін людина губиться і багато хто позбавлених прав почали шукать собі захисту. Багато є людей, у яких немає ні багатих родичів, ні знайомств, зі землі. Така людина впадає у відчай, хапається за щось. Добре, коли така людина чіпляється за працю. Та не складається так. У таку пастку потрапляє голвний герой Чіпка, якого зіграє Олексій Надкерничний. Він починає з боротьби за правду, а закінчує кривдою, проти якої колись повстав. тут надзвичайна психологічна боротьба. роздвоєння", - розповів Петро Колісник.
"Я не ставив собі такого завдання, щоб глядачам давати відповідь на запитання, як не потрапити у цю пастку роздвоєності. Я і не люблю такого театру, який вказує шлях. Бо для кожної людини є свій індивідуальний шлях. Просто людина має брати відповідальність за свої вчинки, не переносити її на інших. От Чіпка образився і переніс свою злобу на матір, на сусідів, на друзів. Тобто все навколишнє середовище стали для нього чужим і воно відповіло йому тим самим. Це дуже складна ситуаці. Як кажуть китайці: "Не дай Бог вам жити під час реформ", бо ламається все. І тут людина губиться", - продовжив Петро Колісник.
"Скільки живу, стільки чую: "Нащо нам думать. нам би щось вєсьолєнькоє". От за це веселе глядачі самі себе карають і падають у прірву. От виберуть 95 квартал і буде "вєсьолєнькоє". Я хочу подивитися, як вони будуть веселитися", - відповів Петро Колісник на запитання, чому знову не комедія.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
22-01-2019, 17:58
0
2 355