Сьогодні, 18 січня, 800 учнів Чернівецької гімназії №5, разом з учителями, співали колядки, щедрівки та віншували.
Як передає корреспондентка molbuk.ua, усі учні гімназії були вдягнуті у вишиванки, а дівчата ще й вдягли хустки.
Спів учнів чути ще з коридору закладу. А звичай співати колядки існує у гімназії уже 20 років.
"Вперше ми зібралися 20 років тому. Тоді наш вчительський колектив "Яскиня", усі вчителі збиралися, колядували, а потім віддавали наколядоване на благодійність. Нас підтримали тоді, і дотепер одинадцятикласники ходять колядувати, і гроші передають на лікування наших бійців чи хворих людей. Протягом дня жодна колядочка, жодна щедрівочка не повторюється. Пройшовши навчання у гімназії від 1 до 11 класу, ми певні, що кожна дитина знає не менше 11 колядок та щедрівок. Сам спів колядок - окрилює, адже колядки - це зашифровані молитви. Тому через колядку, щедрівку ми молимося за мир в Україні", - каже заступниця директора з виховної роботи, Галина Абрам'юк.
Колядки діти розпочинають вчити ще від початку католицького Різдва. А співають протягом дня, по декілька класів. Виступати старшокласникам допомагають і менші учні.
Деякі класи показують елементи Маланки, розігрують сцени.
Наприкінці своїх виступів кожен клас отримує солодощі.
Також біля сходового майданчика у гімназії встановили композицію з дідуха.
"Перший рік ми зробили свято родинного різдвяного дідуха. Цього року їх є не так багато, але вони дуже гарні. Колись за Різдвяним столом, за багатим чи за трохи скромнішим, завжди був дідух. І цей аромат дідуха також є молитвою. Таким чином ми закликаємо до повернення нашого, традиційного в країні",- додала Галина Йосипівна.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.