RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Комбінат хлібопродуктів з Буковини надбав зерна й зберіг колектив


У Неполоківцях комбінат хлібопродуктів надбав зерна й зберіг колектив.

На Буковині нині є небагато підприємств, які можуть похвалитися стабільним розвитком й нарощуванням виробничих потужностей, пише кореспондент "МБ".



Серед них – Неполоковецький комбінат хлібопродуктів, що на Кіцманщині.

Вже 13-й рік підприємство очолює Володимир Чопик, заслужений працівник промисловості України. На цьому державному підприємстві зберігається й зерно Аграрного фонду України.

"Маємо понад 30 постачальників зерна"
– Минулий рік був для нашого колективу напруженим, але результативним, – розповідає Володимир Чопик . – Згідно з фінансовим планом, чистий дохід виконано на 124 відсотки. Чистий прибуток склав 120 відсотків від запланованого. Торік ми заготовили 42 тисячі тонн зерна (у 2017 році – 39 тисяч тонн).

Доступні ціни й висока якість наших послуг призвели до того, що нині маємо понад 30 постачальників зерна як з Буковини, так і з сусідніх областей – Івано-Франківщини, Тернопільщини, Хмельниччини. Скажімо, фермерське господарство "Джерело" з Банилова Вижницького району зберігає у нас 500 тонн збіжжя пшениці – воно є постійним нашим клієнтом. Це стосується й таких агроформувань, як "Хрещатик-Агро" й "Букнімагро" із Заставнівщини, "Богдан і К" та "Ярослав і К" зі Снятинщини, "Миронівський агропродукт" із Київщини та низки інших агровиробників. Ми заклали надійний фундамент для роботи в цьому році. Йдеться як про збіжжя ранніх зернових культур, так і пізніх – соняшнику, кукурудзи й сої. Виробляємо борошно, крупи, висівки. Наша продукція є конкурентноспроможною на внутрішньому ринку.

До бюджету різних рівнів нами сплачено 10,5 мільйона гривень (у 2017 році – майже 8 мільйонів гривень). У нас кожний рік – із прибутком. Та найголовніше наше досягнення – ми зуміли зберегти зрілий та високопрофесійний колектив. Нікого не скоротили. Хоча проблема з кадрами є: молоді працівники виїжджають на заробітки за кордон.

Торік у вересні через це у сушарні залишився працювати лише один робітник, а потрібно було шість. Довелося набирати людей із інших виробничих підрозділів, навчати. Й зарплату їм підвищили – до 15 тисяч гривень. Нині на комбінаті працює 138 осіб, а середня зарплата становить 8971 гривню. Маємо ріст зарплати до рівня 2017 року в 111,7 відсотка.

"Хочемо встановити сонячні батареї"
– Які нові види послуг ви запровадили торік?

– Йдеться про новий спосіб відправки зерна – за допомогою однотонних мішків під назвою "біг-бег". Зернотрейдери перевозять їх по 22 тонни на вантажних машинах просто на кораблі, минаючи портові елеватори. Це здешевлює відвантаження хліба. Відправляють його, насамперед, у Польщу та Румунію, інші країни Євросоюзу.

– Раніше ходили чутки, що закриватимуть місцеву залізничну станцію, яка нібито є збитковою?

– Цього не сталося, але є інша проблема. На столичному рівні залізниця запровадила так звані маршрути, а це 54 вагони. Розмістити їх на малій станції неможливо, доводиться ділити маршрут надвоє – ще одному постачальнику. Тобто маємо штучні перепони, які Укрзалізниця створила по всій Україні. Вирішити цю проблему мав би уряд. До речі, якби не залізниця, то ми могли б надбати ще до 10 тисяч тонн зерна. Сподіваюся, що в першому кварталі цього року ми заготовимо ще до п’яти тисяч тонн збіжжя.

– Щороку ви дбаєте й про технічне оснащення комбінату?

– Якщо цього не робити, то сподіватися на успіх не варто. Торік у нас капіталовкладення становили 1,2 мільйона гривень. На поточний ремонт використали 2,2 мільйона гривень. На одному зі складських приміщень перекрили дах металочерепицею. Також замінили сепаратор на елеваторі. На останньому й відремонтували дах. Цього року плануємо збільшити капіталовкладення до півтора мільйона гривень, а на поточний ремонт обладнання використати 2,5 мільйона. Хочемо встановити сонячні батареї, що вартуватиме 600 тисяч гривень. Хоча справа ця затратна, але з часом вона дасть нам значну економію електроенергії. Загалом же щороку в нас передбачено ріст усіх фінансових показників на чотири відсотки. Це орієнтир, якого ми дотримуємося постійно.

– Неполоківецький комбінат хлібопродуктів формує запаси зерна не лише для хлібопекарської промисловості краю, – каже Юрій Косар, перший заступник голови Кіцманської РДА. – Це підприємство є бюджероутворюючим для нашого району. Воно бере активну участь у різних акціях, зокрема, продукція підприємства постійно представлена на щорічному ярмарку-виставці "Буковинська осінь". Керівництво комбінату дбає й про належні умови для своїх працівників, а середня зарплата тут зростає щороку.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram


12-01-2019, 15:56
Коментарів 0 Переглядів 1 715

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.