RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Комбінат хлібопродуктів з Буковини надбав зерна й зберіг колектив


У Неполоківцях комбінат хлібопродуктів надбав зерна й зберіг колектив.

На Буковині нині є небагато підприємств, які можуть похвалитися стабільним розвитком й нарощуванням виробничих потужностей, пише кореспондент "МБ".



Серед них – Неполоковецький комбінат хлібопродуктів, що на Кіцманщині.

Вже 13-й рік підприємство очолює Володимир Чопик, заслужений працівник промисловості України. На цьому державному підприємстві зберігається й зерно Аграрного фонду України.

"Маємо понад 30 постачальників зерна"
– Минулий рік був для нашого колективу напруженим, але результативним, – розповідає Володимир Чопик . – Згідно з фінансовим планом, чистий дохід виконано на 124 відсотки. Чистий прибуток склав 120 відсотків від запланованого. Торік ми заготовили 42 тисячі тонн зерна (у 2017 році – 39 тисяч тонн).

Доступні ціни й висока якість наших послуг призвели до того, що нині маємо понад 30 постачальників зерна як з Буковини, так і з сусідніх областей – Івано-Франківщини, Тернопільщини, Хмельниччини. Скажімо, фермерське господарство "Джерело" з Банилова Вижницького району зберігає у нас 500 тонн збіжжя пшениці – воно є постійним нашим клієнтом. Це стосується й таких агроформувань, як "Хрещатик-Агро" й "Букнімагро" із Заставнівщини, "Богдан і К" та "Ярослав і К" зі Снятинщини, "Миронівський агропродукт" із Київщини та низки інших агровиробників. Ми заклали надійний фундамент для роботи в цьому році. Йдеться як про збіжжя ранніх зернових культур, так і пізніх – соняшнику, кукурудзи й сої. Виробляємо борошно, крупи, висівки. Наша продукція є конкурентноспроможною на внутрішньому ринку.

До бюджету різних рівнів нами сплачено 10,5 мільйона гривень (у 2017 році – майже 8 мільйонів гривень). У нас кожний рік – із прибутком. Та найголовніше наше досягнення – ми зуміли зберегти зрілий та високопрофесійний колектив. Нікого не скоротили. Хоча проблема з кадрами є: молоді працівники виїжджають на заробітки за кордон.

Торік у вересні через це у сушарні залишився працювати лише один робітник, а потрібно було шість. Довелося набирати людей із інших виробничих підрозділів, навчати. Й зарплату їм підвищили – до 15 тисяч гривень. Нині на комбінаті працює 138 осіб, а середня зарплата становить 8971 гривню. Маємо ріст зарплати до рівня 2017 року в 111,7 відсотка.

"Хочемо встановити сонячні батареї"
– Які нові види послуг ви запровадили торік?

– Йдеться про новий спосіб відправки зерна – за допомогою однотонних мішків під назвою "біг-бег". Зернотрейдери перевозять їх по 22 тонни на вантажних машинах просто на кораблі, минаючи портові елеватори. Це здешевлює відвантаження хліба. Відправляють його, насамперед, у Польщу та Румунію, інші країни Євросоюзу.

– Раніше ходили чутки, що закриватимуть місцеву залізничну станцію, яка нібито є збитковою?

– Цього не сталося, але є інша проблема. На столичному рівні залізниця запровадила так звані маршрути, а це 54 вагони. Розмістити їх на малій станції неможливо, доводиться ділити маршрут надвоє – ще одному постачальнику. Тобто маємо штучні перепони, які Укрзалізниця створила по всій Україні. Вирішити цю проблему мав би уряд. До речі, якби не залізниця, то ми могли б надбати ще до 10 тисяч тонн зерна. Сподіваюся, що в першому кварталі цього року ми заготовимо ще до п’яти тисяч тонн збіжжя.

– Щороку ви дбаєте й про технічне оснащення комбінату?

– Якщо цього не робити, то сподіватися на успіх не варто. Торік у нас капіталовкладення становили 1,2 мільйона гривень. На поточний ремонт використали 2,2 мільйона гривень. На одному зі складських приміщень перекрили дах металочерепицею. Також замінили сепаратор на елеваторі. На останньому й відремонтували дах. Цього року плануємо збільшити капіталовкладення до півтора мільйона гривень, а на поточний ремонт обладнання використати 2,5 мільйона. Хочемо встановити сонячні батареї, що вартуватиме 600 тисяч гривень. Хоча справа ця затратна, але з часом вона дасть нам значну економію електроенергії. Загалом же щороку в нас передбачено ріст усіх фінансових показників на чотири відсотки. Це орієнтир, якого ми дотримуємося постійно.

– Неполоківецький комбінат хлібопродуктів формує запаси зерна не лише для хлібопекарської промисловості краю, – каже Юрій Косар, перший заступник голови Кіцманської РДА. – Це підприємство є бюджероутворюючим для нашого району. Воно бере активну участь у різних акціях, зокрема, продукція підприємства постійно представлена на щорічному ярмарку-виставці "Буковинська осінь". Керівництво комбінату дбає й про належні умови для своїх працівників, а середня зарплата тут зростає щороку.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram


12-01-2019, 15:56
Коментарів 0 Переглядів 1 657

Теги -


Захисник загинув під час контрнаступальної операції на Донеччині

Відсьогодні, 24 квітня, на 10 пунктах пропуску з Молдовою кожен автобус зможе обрати час перетину кордону

По вулиці Героїв Майдану ускладнений рух
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Захисник загинув під час контрнаступальної операції на Донеччині


Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
“Красиве, спокійне, проєвропейське місто”. Блог Галини Олійник
Віталій Кім поділився враженнями від Чернівців та поміркував, на що зараз слід витрачати бюджетні кошти.
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

До церкви приходьте на всю Великодню службу, щоби відчути велич свята, радить єпископ Феогност

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.

Навіщо сушити голову марними переживаннями, якщо ще до настання свят встигаєте взяти участь у практичних майстер-класах із великодньої випічки на дріжджах та заквасці — "Пасхальна випічка – Panettone" та "Сучасні традиції Великодня" від професійної кулінарно-кондитерської школи Chef Arts School.