У Києві сьогодні відбулося слухання за позовом активістів та правозахисників щодо визнання протиправними дій Чернівецької облради, яка ухвалила гомофобське звернення щодо захисту інституції сім'ї в Україні до президента і Верховної Ради України.
Як повідомляє у Facebook активіст Володимир Косенко, обласна рада відрядила до суду адвоката з Білої Церкви, котрий звинуватив позивача у "отриманні мільйонного гранту для того, аби підривати "інститут сім'ї" і "традиційні цінності" в Україні", пише molbuk.ua
"Я слухав оті нісенітниці поки були сили, а потім все ж таки не втримався та розповів, що це ви збирали всім світом оті 5050 грн., щоб ми нарешті у судовому порядку змогли визнати протиправними дії Чернівецької облради щодо звернення до вищих органів державної влади про "захист сімейних цінностей", яке, насправді, є закликами до дискримінації за ознаками СОГІ", - повідомив Косенко.
За його словами, уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко "чи не єдина мала сміливіть та мужність заявити про широкомасштабну ненависницьку кампанію, яка крокує країною та впливає не тільки на імідж держави, але й фізичну безпеку співгромадян та співгромадянок".
Активіст також зазначив, що адвокат, який відстоює в суді позицію облради, привіз з собою групу підтримки - "осіб без імен та прізвищ, але "активних слухачів", як представив цю "підтримку" сам адвокат помічнику судді".
"Обличчя цих людей помарніло, коли суддя перенесла засідання на інший день. Все через те, що представник відповідача тільки сьогодні надав свій відзив на нашу скаргу. Звичайно, нам потрібен час, щоб ознайомитись та надати відповідь на відзив", - повідомив В. Косенко.
"Впевнений, що за кошти містян Чернівецька облрада збирається й надалі захищати свою позицію, засновану на гомофобії і невігластві та, як заявляє її представник у цій справі, має намір дійти до Верховний Суд та ЄСПЛ. У цьому контексті на наші посилання на релевантну європейську практику відповіді не знайшлось. Що ж, до Нового року ми надамо відповідь на відзив та зустрінемося у залі суду ще раз і, маю надію, суд розпочне слухати справу по суті", - додав активіст.
Нагадаємо, у травні 2018 року Чернівецька облрада
ухвалила рішення про звернення депутатів до президента, Кабміну й Верховної Ради щодо захисту інституції сім'ї в Україні. У рішенні, зокрема, висловлюється занепокоєння, що "донині влада так і не визначилась з державною стратегією розвитку та підтримки сім’ї".
Облрада у своєму зверненні вказала, що у розпорядженні Кабміну "Про затвердження плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року" "деякі положення є суперечливими, бо несуть загрозу національній безпеці держави та єдності українського суспільства".
"Це стосується, зокрема, положень щодо надання окремих прав та привілеїв представникам гендерних меншин (лесбійкам, гомосексуалістам, бісексуалам, трансгендерам)", - йдеться у зверненні.
"Вищезазначені положення плану дій можуть загрожувати національній безпеці України, адже спотворять моральні цінності молодого покоління, будуть нівелювати інститут сім’ї, руйнуватимуть моральні засади українського суспільства, підриватимуть народжуваність, провокуватимуть загострення демографічної кризи в Україні", - зазначається у тексті звернення.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
13-12-2018, 17:28
0
1 693