Чернівецька область увійшла в ТОП-5 областей за рівнем захворюваності у співвідношенні на 100 тисяч населення.
Про це повідомляють у прес-службі департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, пише molbuk.ua.
Головна причина — критично низький рівень охоплення щепленнями КПК, зокрема першу дозу вакцини КПК за графіком отримали лише 69% дітей.
Область повністю забезпечена вакцинами проти кору: якісні і ефективні вакцини КПК наявні в усіх кабінетах щеплень області. Загалом станом на 1 листопада в області є 8546 доз. Це складає 63% від річної потреби області. Наявної кількості вакцин вистачає для планової та посиленої імунізації мешканців у найближчі декілька місяців.
Нагадаємо, в області з 28 листопада по 5 грудня, захворіло кором 258 осіб (179 дітей та 79 дорослих), що на 42% більше, ніж попереднього тижня.
Всього за 2018 рік на Буковині зареєстровано 2758 випадки кору, з них 1873 серед дітей.
Від початку спалахів було госпіталізовано 1426 хворих, з них 732 дітей.
Вакцинуватись за Національним календарем профілактичних щеплень чи надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі із груп ризику — військові, учасники ОСС, студенти, освітяни і медики.
Захист від кору потрібний, якщо: - Дитині виповнилося 12 місяців: не зволікайте із плановим щепленням КПК.
- Дитина старша від 1 року і ви пропустили перше щеплення — негайно надолужте його, звернувшись до вашого медичного закладу.
- Дитині 6 років — це час іти на планову ревакцинацію КПК.
- Ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років. У цьому випадку зверніться до медичного закладу, адже тільки дві дози вакцини забезпечують повний захист.
- Дитині 6 та більше років і вона не має жодного щеплення КПК. У такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця.
- Ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень. У цьому випадку дитину також потрібно вакцинувати.
- Підлітки, а також дорослі, що не хворіли на кір, не отримували щеплень від кору. Їм також потрібна вакцинація від кору.
У департаменті повідомляють: якщо у кабінеті щеплень вашого медзакладу кажуть, що вакцин немає — терміново повідомте про це головного лікаря, а також “Гарячу лінію” Департаменту охорони здоров’я
(0372) 52-32-69.Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
11-12-2018, 09:40
0
1 031