Введення в храм Богородиці в 2018 році православні християни святкують у вівторок, 4 грудня.
Що це за свято
Повна церковна назва цього свята - Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Щорічно воно відзначається в один і той самий день і завжди припадає на період Різдвяного посту.
Це одне з так званих "двунадесятих" свят - 12 найважливіших церковних свят, окрім Великодня.
Про введення в храм Марії не згадується в жодному з канонічних чотирьох Євангелій. Про цю подію йдеться лише в декількох апокрифах - стародавніх манускриптах, що не визнані церквою як такі, що повністю заслуговують на довіру.
Батьки Марії, праведні Іоаким і Анна, довгий час були бездітні. У ті часи це вважалося справжньою Божою карою. Подружжя ревно молилося, щоб Бог благословив їх потомством. Вони дали обітницю: якщо народиться дитина, вони присвятять її Богу.
Коли Марії виповнилося 3 роки, Іоаким і Анна виконали свою обіцянку: вони привели її до Єрусалимського храму. Тут дівчинка прожила до 12 або 14 років - джерела розходяться в точній даті. Весь цей час вона вивчала Святе Письмо, молилася, "зростала в любові до Бога", а також займалася більш побутовими речами - шиттям і рукоділлям.
Згідно з церковним переказом, про те, що прийшов час покидати храм, Марію сповістив сам архангел Гавриїл. Він же спонукав священика Єрусалимського храму Захарію влаштувати "огляд женихів" для дівчини. Під час проведення спеціального обряду особливий знак з Неба був даний вдівцю Йосипу. Пізніше вони побралися.
Перші згадки про це свято відносяться до VIII століття. В Україні Введення в храм Богородиці почали відзначати з IX століття.
Введення в храм Богородиці: що потрібно робитиЦе одне з найбільших церковних свят, тому кожен віруючий повинен в цей день відвідати богослужіння. Напередодні свята, увечері 3 грудня, проводиться всеношна служба, вранці, 4 грудня - святкова Божественна Літургія. На службі в цей день читаються фрагменти з Євангелія від Луки, зокрема, з глави 10 та 11, де розповідається про те, як Ісус прийшов в будинок Марфи та Марії.
Введення в храм Богородиці є престольним святом всіх однойменних храмів та монастирів, в тому числі знаменитого Введенського монастиря в Києві (вул. Московська, 42/2, станція метро "Печерська"). В цей день їх також рекомендується відвідати.
В цей день, як і в будь-який інший, церква закликає творити добро. Знайдіть час і кошти, щоб допомогти тому, хто опинився в складній ситуації - не лише матеріально, а й морально.
Помоліться Марії за тих, хто вам дорогий. Помоліться також за недоброзичливців, ворогів і пробачте всіх, хто вас образив - адже саме про це говорив Христос.
Введення в храм Богородиці: що не можна робитиНа 4 грудня випадає 7-й день Різдвяного посту. Заборонено вживання м'яса, ковбаси, сала та інших м'ясних продуктів, заборонені всі молочні продукти, а також яйця, алкоголь, окрім червоного вина в невеликій кількості. Дозволена варена або печена їжа з рослинним маслом і риба.
Це світле свято не можна затьмарювати негативними емоціями. Постарайтеся утриматися від роздратування, образи, злості, засудження та інших подібних речей.
Церква не формулює жорстких заборон на секс в цей день, а також на весь період Різдвяного посту - подружжя саме визначається з цим або за рекомендацією з духівником. І все ж в це свято парам рекомендується утриматися від інтимної близькості.
Не рекомендується займатися важкою роботою, прати, прибирати.
У цей день не рекомендується давати в борг.
У деяких регіонах жінкам в цей день не можна ходити в гості самостійно, а от чоловікам – навпаки.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
4-12-2018, 09:10
0
3 450