RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

12 листопада
Священномученика Зіновiя, єпископа Егейського, i сестри його мучениці Зіновiї.
Апостолів від 70-ти. Мучениці Анастасії Солунської.
Озерянської ікони Божої Матерi

Священномученик Зиновій, єпископ Егейський, і сестра його Зиновія
Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Священномученик Зиновій, єпископ Егейський, і сестра його Зиновія перетерпіли мученицьку смерть у 285 році в Килікії. Вони з дитинства прийняли святу християнську віру від своїх батьків і вели благочестиве цнотливе життя. У зрілому віці, не будучи сріблолюбними, роздали вони всоє майно убогим. За благочестиве і святе життя Господь нагородив Зиновія даром зцілення різноманітних недугів. Він був обраний на єпископа християнської общини в Кілікії.

Перебуваючи в святительському сані, святий Зиновій ревно розповсюджував християнську віру серед язичників. Коли імператор Діоклетіан ( 284-305 рр.) почав гоніння на християн, єпископ Зиновій був першим схоплений і приведений на суд до правителя Лісія. " Я буду говорити з тобою коротко, - сказав Лісій святителю, - пропоную тобі: життя – якщо поклонишся нашим богам, і смерть – якщо не поклонишся". Святий відповів: " Це тимчасове життя без Христа не є життям, але смертю; я краще хочу перетерпіти тимчасові страждання за мого Сотворителя, а потім з Ним вічно жити, аніж відмовитись від Нього заради тимчасового життя, а потім вічно страждати в пеклі".

За наказом Лісія, святителя прибили до хреста і почали катувати. Сестра єпископа, бачачи страждання брата, забажала розділити долю його. Вона безстрашно сповідала перед гонителями свою віру в Христа, за що була віддана на муки.

Силою Божою залишившись живими після катувань на розпеченому одрі і в киплячому котлі святі були усічені мечем. Пресвітер Гермоген таємно поховав тіла святих мучеників.

Мучениці Анастасії Солунської.
Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Вона в дитинстві втратила батьків, і її взяла під своє заступництво настоятелька одного з жіночих монастирів. Ігуменя Софія виховала Анастасію в гарячій вірі. Багато знатних римлян просили її руки, але дівчина всім відмовляла, залишаючись нареченою Христовою. У той час імператор Декій жорстоко переслідував християн. Язичники витягнули святу з монастиря. Її звинуватили в тому, що вона зневажає багатих женихів і шанує за Бога розіп'ятого Христа. Воєначальник Пров повелів їй принести жертву ідолам, але Анастасія відмовилася. Мученицю піддали лютим тортурам. Народ, бачачи нелюдські знущання над святою, збунтувався, і правителі міста змушені були припинити тортури, обезглавивши мученицю.

Озерянської ікони Божої Матерi
Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Недалеко від Харкова, у Преображенському Курязькому монастирі зберігався чудотворний образ Божої Матері Озерянської. За переказами, образ був знайдений у кінці XVI століття біля села Озеряни - звідси й назва ікони; згодом на цьому місці виникла обитель, також отримала назву Озерянської.

Розповідають, що якийсь український селянин косив траву і розсік образ Божої Матері косою навпіл... Усвідомивши, що його вчинок, нехай і не умисно, страшний для нього і для оточуючих, людина підняв дві половини ікони, з благоговінням помістив у себе в молитовному кутку, запалив перед нею свічку, а вранці знайшов ікону цілою, залишився лише тонкий слід від розтину.

У 1794 році Озерянська ікона була перенесена в Курязький монастир, а після його закриття 8 років перебувала в харківській Покровській церкві. На початку XIX століття монастир був відновлений, і святу ікону Божої Матері за проханням братії повернули в обитель.

На поклоніння до цього чудотворного образу приходили безліч прочан з Харкова і навколишніх селищ, де від неї по гарячим молитвам віруючих відбувалися численні зцілення хворих. 30 вересня кожного року, починаючи з 1843, чудотворний образ Пресвятої Богородиці хресним ходом переносився в місто Харків, де знаходився всю зиму, а 22 квітня таким самим шляхом повертався в монастир.

Озерянська ікона була прикрашена дорогою ризою з червоного золота старовинної роботи, написана на полотні древнім малоросійським стилем. У роки богоборства Озерянська ікона Божої Матері, яка вважається покровителькою Харкова і всього Слобідського краю, була загублена. Зберігся лише список, зроблений за всіма церковними канонами і який має, за словами священнослужителів, таку саму чудотворну силу, як і оригінал.
12-11-2018, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 302



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.